Amrut Indian Single Malt Whisky

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Amrut Indian Single Malt Whisky

Příspěvek od Lakus »

Alkohol:46 %
Barva:
Aroma:Seno, dřevo, med, sušené ovoce, vanilka, ořechy. Je tam i nasládlá vůně něčeho, co je mi důvěrně známé, ale nedovedu si přesně vybavit, k čemu ji přiřadit.
Chuť:Hladká, i když trošku kouše. Dřevo, vanilka, cukr, slad, med, tropické ovoce. Maličko nahořklé.
Dozvuk:Dřevitý a více do hořkosti (ne moc), i když sladkost je stále cítit. Odeznívá poměrně rychle.
Shrnutí:Pro mě chutnější než předchozí Fusion verze. Slušně bohatá, přesto velmi kompaktní a jemná. Škoda té mírně náhořklosti, ale i tak jedna z těch mála sladších whisky, kterou řadím do sloupečku "chutná".
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Amrut

Příspěvek od Hunter »

Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Amrut

Příspěvek od Lakus »

Jo.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut

Příspěvek od joy »

Amrut 2012, batch 44

Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:přezrálé tuzemské ovoce, slad, obilí
Chuť:chuť ovocná (ryngle?), dub a nové koření, ke konci vysychá
Dozvuk:krátký, decentní, ovocný
Shrnutí:Celkem příjemná whisky speysideského typu. Kdybych nevěděl co piji, typoval bych to na nějakou Speyside 10Y whisky
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Amrut Indian Single Malt Whisky

Příspěvek od Hunter »

Amrut Indian Single Malt_zpsj6op16ox.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/30583
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Příjemná, klasická vůně, hodně sladová, s medem a vanilkou, nasládlým kořením, trošku do citrusů, pak dřevo. (84 b)
Chuť:Klasicky sladová chuť na počátku, s kořenitostí, ovšem v dozvuku přebírá otěže dost výrazná grepová nahořklost, což na mě nepůsobí úplně nejlepším dojmem, docela to celkový dojem sráží. (80 b)
Body:82
Shrnutí:Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu, přímo jsem srovnával s Amrut Fusion a ten dopadl o poznání lépe.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1696
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Amrut Indian Single Malt Whisky

Příspěvek od lalos »

Amrut Indian Single Malt Whisky

Info:Lahev jsem koupil už před časem spíše ze zvědavosti a pak na ni trošku pozapomněl. Když se naskytla příležitost srovnat ji s Amrut Raj Igala, neváhal jsem ji otevřít.
Pro formu se jedná o NAS whisky z ječmene ze severozápadní Indie zrající v kombinaci nových amerických sudů a sudů po bourbonu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/30583
Web:http://www.amrutdistilleries.com/
Alkohol:46 %
Barva:Old Gold – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Působí mladě, sladově. Obilí, vařená zelenina, vanilka. Opálený sud, máslo, lékorky. Hlavně ale asi to obilí, rybářům možná napoví mokrý šrot.
Chuť:Nasládlá, opět dost obilná. Zelená nařezaná tráva a kopřivy. Dub, vanilka. Hřeje v krku - kombinace chilli ostrosti a alkoholové pálivosti.
Dozvuk:Středně dlouhý. Počáteční sladkost rychle vysychá a přechází do hořkosti a jakési trpkosti. Kopřivy a tonik.
Shrnutí:Zajímavá ve vůni, pak to ale jde z kopce. V dozvuku mi vyloženě nechutná. Působí dost mladě, a to asi i na zrychlené zrání v tropických indických podmínkách. Znovu ji nekoupím, vadí mi hlavně ta hořkost v dozvuku.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Indian Single Malt Whisky

Příspěvek od Kobalt »

Podnik:Restaurace Namaste Plzeň
Velikost:vzorek
Aroma:Suché dřevo, koření, tmavý karamel. Trochu irský tullamore styl.
Chuť:Ostřejší, sladší, dřevo, koření, trpké ovoce, dřevitá svíravost.
Dozvuk:Dřevo a med, suché dřevo, kořenitá sladkost, nasládlý s náběhem k hořkosti.
Shrnutí:Sušší dřevitější whisky. Říkám proč ne, pohoda.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Indian Single Malt Whisky

Příspěvek od J.K.Ch »

Dostal jsem ji od sestry k narozeninám. A musím uznat, že jsem se toho trochu obával po zkušenostech Fusion, Peated a Raj Igala a naopak měl nějaká ne příliš velká očekávání založené na mých výborných zkušenostech s Portonvou a Intermediate Sherry. A byl jsem docela příjemně překvapen. Je to slušné pití. A myslím, že ještě jednu lahvinku v budoucnu pořídím. Ale předtím musím zkusit Bourbon a PX z Indie.
Odpovědět