Plantation 20th Anniversary Extra Old

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Plantation 20th Anniversary je namíchán z nejstarších rumů společnosti, zraje nejprve v Karibiku v sudech po bourbonu, poté jsou převezeny do Francie kde zrají dalších 12-18 měsíců.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Barbados
Aroma:Hodně uhlazená vůně. Vanilka, snad i pomeranče (až mi místy připomíná Pyrat XO reserve), lehce kůže a hlavně kokos, což jsem snad u rumu nikdy necítil. (85 b)
Chuť:Nádherně jemná, sladká chuť, kde se postupně vynořuje kokos a koření. (91 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnán během degustačního večera s Millem v mladoboleslavské hospodě Neuberk, jejíž majitel má širokou nabídku rumů.
Celkem jsem ochutnali 5 různých rumů z pestrého seznamu, který jsme měli k dispozici.
Všechny rumy jsem hodnotil, ovšem je možné, že kvůli rušivým vlivům v hospodě, jako kouř, se může později bodování lišit i více, než je běžné u větších vzorků nebo celých lahví, přechutnávaných doma.
Chutí mě rum hodně zaujal, určitě uvažuju o koupi celé lahve, takže časem možná doplním i podrobnější dojmy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
leon_id

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od leon_id »

Vyborny rum, seznamil jsem se s nim na rumove degustaci, kde u me z 6 testovanych vyhral na plne care.
Jemna chut, kde se konkretni prichute rozpoznaji az po delsim piti [pripadne pokud mate citlivejsi poharky jak ja:]
Rozhodne muzu doporucit, lahev bych si domu urcite koupil, ale zatim je mimo muj rozpocet (edit 2016, nove baleni s dostupnejsi cenou mi konecne dovolilo zaclenit tento vyborny rum do me sbirky:)

9/10
Naposledy upravil(a) leon_id dne 04 črc 2016, 15:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Hunter »

V síti německých obchodů Edeka je k mání za 35 euro. V sobotu pro něj jedu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
brodequin

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od brodequin »

Byl jsem si pro oběd v jedné restauraci a tam ho měli. Takový zbyteček, který mi byl po dotazu ohledně ochutnání naservírován zcela zdarma. :-) Pro mě jeden z nej rumů, co jsem měl. Vůně ani tak nepřekvapila, i když byla velice příjemná. Spíše chuť byla opravdu výborná. Velice jemný to rum s dlouhou dochutí. Sladší, v chuti takový čokoládový, pomerančový...rozhodně více chutí, než dokážu popsat. Po chvíli se dostavila další chuť, možná ten kokos, ale to bych si musel dát ještě jednu a více se na to soustředit. Chuť rumu mi v puse vydržela až do kanclu, což je poměrně dlouhá doba. Nebýt tak drahý, určitě bych si ho pořídil.
Přílohy
20130709102147_plantation-20-anniversary-445x381.jpg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Nethar »

brodequin píše:...mi byl po dotazu ohledně ochutnání naservírován zcela zdarma ... Nebýt tak drahý, určitě bych si ho pořídil...
Já nevím, co by ti lidi ještě chtěli víc :lol: ;)
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Senoy »

Ještě to jde posunout na provize z vypitých darovaných lahví výměnou za recenze ;)
brodequin

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od brodequin »

Ahoj rumáci. Chci se zeptat, doporučil byste někdo podobnou variantu, akorát levnější. Možná ze sady Plantation? Moc mi chutnal, ale pořád je mi líto za to dát více jak 1000 kč. :think: Jsem spíše Diplomaticovský a El Doradovský typ, tak něco takového. Aniversario mi například vůbec nechutnalo.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Hunter »

Zkus Presidente Marti 15. Je hodně výrazný, dokonce víc než El Dorado. Od Plantation pak tu Nicaraguu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
brodequin

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od brodequin »

Díky za tip. Presidente vypadá moc dobře. Už už jsem ho chtěl objednat, ale nakonec jsem si dle recenzí uvědomil, že tentokrát nemám chuť na kombinaci čokoláda, vanilka, karamel a prostě se plácnu přes kapsu a objednal jsem Plantation 20th. :roll: Stejně na něj pořád myslím. :lol: V La Vin ho mají za 1090, níž už se asi stejně nedostanu.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Plantation 20th Anniversary Extra Old

Příspěvek od Hunter »

20th je takový spíš koňakový, svým vyzněním.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět