Presidente Marti 15 yo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Alkohol:40 %
Web:http://www.presidente.cz/
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/1506-p ... 5-year-rum
Barva:
Aroma:Jen jsem poprvé přičichl a hned jsem věděl, že tohle nebylo šlápnutí vedle. Výrazná, plná vůně. Kůže a kokos, med, rozinky, hřejivé koření (hlavně skořice, ale i hřebíček), no a je tu cítit i můj oblíbený cedr. (95 b)
Chuť:Chuť nezaostává za vůní ani o kousek. Je příjemně nasládlá, medově rozinková, s kůží a exotickým dřevem, později přechází do báječné kořenitosti, trochu i kakaa. Pro mě náramná delikatesa. (95 b)
Shrnutí:Donesl jsem si vzorek z českolipského baru Dno pytle 2 a jsem nadšený. Musel jsem ho kontrolně přechutnat i přímo se Zacapou 23 a Presidente mi opravdu chutná ještě víc. Takže mám nového krále rumového žebříčku. Rovnou objednávám celou řadu: 15, 19 a 23 yo.
Body:95
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od evening »

Tento destilát z cukru nepoznám, je to len otázka priaznivých okolností... Ale ak má Hunter nového kráľa rumového rebríčka, tak verím, že ten rum to má spočítané.
Neriskujem a bez vzorky trio kupujem. Dík.
Naposledy upravil(a) evening dne 07 srp 2015, 00:11, celkem upraveno 1 x.
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Hunter »

19 yo a 23 yo jsem vzorek neměl. Na http://www.rumratings.com/companies/488-presidente-rum jsou ale dobré reference i na ně. Věřím, že nezklamou.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Senoy »

Huntere, neblbni! Taková recenze, to se zvednou prodeje o 300% :lol: Píšu si ho do deníčku ;)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Hunter »

Senoy píše:Huntere, neblbni! Taková recenze, to se zvednou prodeje o 300% :lol: Píšu si ho do deníčku ;)
Ano, místo jedné lahve prodají čtyři... :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
brodequin

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od brodequin »

WP_20150806_17_40_08_Pro.jpg
Tak potvrzuji, že Hunterova reklama má už minimálně jednu oběť. Nedávno jsem přemýšlel, zda koupit Plantation 20th Aniversary za 1100,- a nyní již držím v ruce (kromě Plantation) i další flašku a to pana Presidente.
Aroma:Podle vůně už teoreticky poznávám charakter rumu. Hned se mi připomnělo El Dorado a Zacapa. Kořeněná vůně, rozinky v čokoládě, vanilka, lesní med, kůže......s mým věčně ucpaným nosem je to potíž vydolovat......možná sušený banán. Velice příjemné a už se mi tvoří sliny.
Chuť:Hunter měl pravdu, je opravdu velice výrazný. Chutě se mi objevovaly postupně. Nejdřív normální chuť, těsně před polknutím se po poválení dostavila čokoládově kávová nasládlost (cca po 5 vteřinách v puse) a po polknutí se teprve rum rozjel na plné obrátky. Dojem medově husté čokolády s kakaem, kořenitost... a stále myslím na ten sušený banán, ale tentokrát ponořený v čokoládě s rozinkami. Výborná chuť, má rychlý nástup a pak pozvolně doznívá. Ten skok chutě po polknutí a dochutí mi ale přijde trošku rychlý. Doznívání mi přijde středně dlouhé a žádné nové chutě nepozoruji.
Shrnutí:Děkuji tedy za tip a s klidem tento rum řadím do svých nad90kových výšin. Škoda, že El Dorado je vypité, abych porovnal. Osobně bych možná ubral tak 10% sladkosti. Na zimní večery je tento rum úplně ideální. Ale to mi asi do té doby (asi určitě), nevydrží.
Body:94
Naposledy upravil(a) brodequin dne 05 říj 2015, 18:01, celkem upraveno 1 x.
brodequin

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od brodequin »

Rád bych doplnil jen takový poznatek. Jelikož jsem s rumy nedávno začal, měl jsem samozřejmě zkreslený pohled na jednotlivé druhy. Začal jsem s Pyratem XO, pak El Dorado 12. El Dorado mi hodně zachutnalo a liboval jsem si v jeho (p)ochutnávání. Od té doby jsem vystřídal desítku rumů, abych se po nějaké době vrátil opět k El Doradu. A asi to zapříčinily ony dva kousky, co jsou na fotce v předešlé recenzi - tedy Presidente Marti 15 a Plantation Aniversary 20 XO, že jsem El Dorado 12 posunul o několik "řádků" níže. Najednou už mi tolik nechutná a do absolutního čela se dostaly právě ty dva zmíněné rumy, protože to je opravdu slast. Asi preferuji sladší rumy, protože El Dorado mi najednou přijde takový moc kořeněný a ne tak jemný. Tak to je poznatek po cca půl roce. Vůbec se nebojím, přesto, že ještě nemám ochutnáno dalších 20 lahví, zařadit Presidente a Plantation 20 mezi TOP rumy na trhu. Ale budu zkoumat dál... :-)
Ghandimaster

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Ghandimaster »

Ok, napíšu si ho na Whish list pro ježíška a uvidíme.
buccaneer

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od buccaneer »

Presidente Marti

Barva:
Země:Dominikánská republika
Alkohol:40 %
Aroma:Ve vůni nejvíce cítím kůži, dřevo a koření. Na druhý nádech potom med a někde v pozadí i ovoce. Celé je to hezky uhlazené, plné, nikterak převoněné a pro mě velice příjemné.
Chuť:Chuť krásně koresponduje s vůní. Opět je cítit dřevo, kůže a koření. Vše je zabalené do jemných, krásně sladkých, medovo-ovocných tónů.
Dozvuk:Velice jemný, kořeněný a zároveň sladký. Opět zde cítím hlavně dřevo, med a možná i hořkou čokoládu.
Shrnutí:Z tohoto rumu jsem měl z počátku strach. Jsem odkojený na Cap. Bucanero a Legendariu, proto jsem se bál vyjít o stupínek výš a ochutnat něco, v čem nehraje hlavní složku likérová sladkost. Už od prvního přičichnutí a prvního doušku jsem věděl, že strach nebyl na místě. Přesně to co očekáváte z vůně, dostanete od prvního smočení rtů, až po polknutí a slastné „Áhh“ a zamlaskání. Pokud s rumy začínáte, tento Vás zase posune o kousek dál a za mě velké tlusté ANO.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Presidente Marti 15 yo

Příspěvek od Nethar »

Děkuji Hunterovi za vzorek! Opravdu velmi sladký, výrazný a hlavně krásně jemňoučký rum, to mám rád.
Odpovědět