Brugal XV

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Brugal XV

Příspěvek od Kobalt »

brugal-xv.jpg
brugal-xv.jpg (16.65 KiB) Zobrazeno 2820 x
Další rum od firmy Brugal z Dominikánské republiky, tento nahradil dříve vyráběný Extra Viejo. XV tedy v tomto případě neznamená číslo, spíše jenom zkratku a odlišení od Extra Viejo. Jedná se o směs rumů 3-8 let zrajících v ex-bourbon sudech a rumů zrajících 2-3 roky v sudech po Pedro Ximenez sherry.

Brugal XV

Web:https://www.brugal-rum.com/
Alkohol:37,5 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:velký panák
Aroma:Zakulacená jemná lihovost, sladké kakao, sladké ovoce.
Chuť:Silná ovocnost a sladké kakao.
Dozvuk:Přezrálé ovoce a nahořklé kakao.
Shrnutí:Profil této značky je tu patrný, ale přijde mi horší než původní Extra Viejo. Ovocnost je tu silnější, ale je taková obecnější. Celkově působí řidší a obyčejnější. Proti XV bych klidně doporučil i Brugal Añejo.
Že byla část blendu v sudech po Pedro Ximenez jsem se dočetl až po ochutnávce, zpětně tam přímo nějaký charakter sherry nevidím, vliv byl patrně na větší sladkost a ovocnost.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Ghandimaster

Re: Brugal XV

Příspěvek od Ghandimaster »

No vidiš. Já jsem si doteď myslel, že je to stará vs nová láhev a byl jsem líný si to zjišťovat. Nenapadlo mě, že označí jeden rum Extra Viejo a druhý XV. Trochu schýza ne? Asi ho zkusím neboť je to moje oblíbená značka a Aňejo i Extra Viejo jsou super ale XV je horší říkáš?
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Brugal XV

Příspěvek od Kobalt »

Původně jsem myslel, že to bude jen redesign láhve, hlavně když už jsem Extra Viejo neviděl v nabídce. To že je to Extra Viejo "naředěné" mladšími rumy jsem zjistil až při hledání informací k napsání recenze. Je sice ovocnější, ale je to taková obecná obyčejná ovocnost, nejsem tam schopný nic rozlišit a zdá se mi, že je tam na úkor zbytku chuti. Takže bohužel ano, XV mi chutnal míň. Samozřejmě je to jen můj dojem postavený na vcelku malém množství, ale láhev neplánuju, to si radši pořídím Aňejo.
Poslední co mi zbývá ze základní řady ochutnat je Brugal 1888, až osmileté zrání v ex-bourbon a pak druhé zrání v sudech po sherry oloroso, na to jsem ještě ale nenarazil.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Brugal XV

Příspěvek od tornado »

Brugal XV

Alkohol:37,5 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Lehčí, uzavřenější, ovocně nasládlé. Med, sladká třtina, rozinky, třešně, nepatrně maliny a mentol. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, jemná, sladká. Třtina, med, rozinky, náznak malin.
Dozvuk:Kratší, chuť celkem rychle odezní. Zanechává delší ovocně nasládlý dojem.
Shrnutí:Jednodušší bonbónek, lahev nepotřebuji.
Odpovědět