Stránka 1 z 1

Appleton Estate 21 yo

Napsal: 16 kvě 2016, 21:58
od josé
appleton21.jpg
appleton21.jpg (13.42 KiB) Zobrazeno 2038 x
Info:blend minimálně 21 letých rumů, tedy žádná solera
Web:http://www.appletonestate.com
Alkohol:43 %
Původ:Jamajka
Velikost:vzorek Rum House
Aroma:sladké a hutné bourbonové dřevo, vanilka. kůže. zároveň svěžest a větrovost. sladká ovocnost. perník. lihovost poněkud vystrkuje růžky, tak jen (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, suchý ale přesto hustý. jemně pikantní. v chuti dominuje dřevitá kořenitost. hřebíček, skořice, vanilka. pak sládne do karamelova (b.2/4)
Dozvuk:pikantní, se suchým kakaovým práškem. kapka citronu, koření a sládne (b.2/2)
Shrnutí:vloni jsem na trajektu ochutnal minivzoreček. pamatuju si ho jako kořenitý a voňavý. míval jsem cuky si celou lahev koupit. cena však převyšuje 2 tisíce. i proto jsem ho chtěl ještě preventivně přechutnat. je dobrý, ale teď vím, že na celou lahev to pro mě není (b.0/1)
Body:6

Re: Appleton Estate 21 yo

Napsal: 13 dub 2018, 22:30
od mahdi
Alkohol:43 %
Barva:
Přidaný cukr:zadny
Původ: Jamajka
Velikost:celá láhev
Shrnutí:Ve vuni o neco pokulhava za 12yo (kterej povazuju za zcela famozni), zde pouziji jen sluvko “nadherna”, intenzivni kuze a tak dale. V chuti se naopak famozni nebranim, narozdil o 12yo, ke ktere sem si cestu nikdy uplne nenasel, tady sme se skamaradili hned na poprve a az do konce. Rafinovanej mix hutne chute, jemne riznosti prechazeji do sladsiho podtonu (vanilka a tak). Dojezd slusnej, mirne trpci, neco kyselejsiho, pak se opet ukazuje sladsi podton. Suma sumarum vyborna Jamajka a rozho neco jako "stalice meho baru". PS - sehnal sem pod 2000, za tu cenu opravdu skvely.

Re: Appleton Estate 21 yo

Napsal: 01 bře 2020, 14:58
od Kobalt
21 je první "exklusivnější" Appleton Estate který se tu dá sehnat (počítat by se mezi ně dal i Kanada-only 15 yo). Vzhledem k tomu že 12 yo Appleton mám rád, o to více jsem se těšil na starší kousky.
Alkohol:43 %
Původ:Jamajka
Příležitost:Srovnání vyšší třídy Appleton Estate
Velikost:velký vzorek
Aroma:Sladké dřevo ostrá medovost, příjemná a jemná vůně. Dřevitá zatuchlost, trošku závan alkoholu, ovoce spíše v pozadí, zatuchlé ovoce. Hodně jemná a uhlazená Jamajka.
Chuť:Středně hutná, nesladká, spíše jemná, trochu pikantní, perlivá. Sladké dřevo, stopy medu, lehoulince ovoce.
Dozvuk:Nesladký, kratší, nepůsobí vůbec sladce. Sladké dřevo, med, suché dřevo, hodně ovoce které ale rychle zmizí, suché dřevo, zatuchlé dřevo.
Shrnutí:Jemný a uhlazený rum který ale ještě umí vystrkovat růžky, Spíše přímočarý ale krásně dřevitý a medový. Na 21 let působí trochu jednoduše, oproti starším Appletonům taky moc neobstojí. Samostatně příjemná jemná a skoro uhlazená Jamajka (ale když kouknu na číslovku 21 let tak bych řekl ještě zbytečně ostrá).