Renegade Grenada Westerhall 12 yo

Shargard
Znalec
Znalec

Renegade Grenada Westerhall 12 yo

Příspěvek od Shargard » 15 črc 2011, 16:10

Tak a je to tady. Taky jsem konečně zabrousil do rumových vod a hned na začátek jsem si vybral dost neobvyklý rum od společnosti Renegade rum company, která provozuje sovi činnost v Grenadě na pozemku o velikosti 500 akrů - kdo chce může si najít přepočet na srozumitelnější míru. Produkce činí pouhé 3 barrely denně. K destilaci používají měděné kotle. Tato palírně je privátně vlatněná již od roku 1766. Tento rum byl stařený v sudech po Chateau Margaux a osobně se dmnívám, že to s rumem řádně zamává.
http://www.renegaderum.com/

Renegade Grenada Westerhall 12y 1996 - Château Margaux Finish
Obrázek

Nos - už při prvním přivonění si řeknete asi následující - co to k...a je. Oni mně podvedli nebo co. Mnoho lidí při pojmu rum napadne hlavně ona nádherná rumová vůně. To se ovšem tady nekoná. Neobvyklé staření dělá z rumu spíše whisky. Tak a teď k tomu co jsem ve vůni našel. Vůně svěží. čistá, pobřežní, mořská slanost, karamelka, lehce pichlavá a sadové ovoce

Chuť - sladší, spousty a spousty ovoce, opět mořská slanost a trochu opáleného dřeva

Dozvuk - střední, zase kupa ovoce, táborák

Závěr
Jistě jste si všimli, že jsem vynechal kolonku pro hodnocení. Ono totiž hodnotit rum co se jako rum jen tváří nejde. Tenhle experiment dokazuje můj názor, že na podobné pokusy je whisky mnohem vhodnější než rum. Tím nechci říct, že tohle je špatný destilát. ´Já jen říkám, že to je špatný rum, ale whisky je to víc než průměrná. Pokud bych měl hodnotit whisky pak by si odnesla pěkných 82,5.
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Renegade Grenada Westerhall 12 yo

Příspěvek od Nethar » 15 črc 2011, 16:27

Zajímavá věc, zajímavá. Asi by mě taky ale příliš neoslovil, od rumu čekám onu známou rumovitost, vzhledem k vyšším kategoriím obohacenou o něco zajímavého... pokud mě bude zajímat nějaký výraznější posun charakteru k dřevitosti, whiskovitosti a tak, budu chtět whisky. Možná to není správný přístup, ale zatím to tak mám, proto mě možná nedávno Mount Gay Rum Extra Old příliš nezaujal. Díky za recenzi, zatím se mu budu vyhýbat :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 15 črc 2011, 16:34

Přesně tak. Když chci rum nebo whisky je věc nálady. To co rozhodně nechci je rumowhisky. Takže do budoucna snad narazím na opravdový rum.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 črc 2011, 17:06

Nějak si to zatím neumím v reálu představit, každopádně zajímavost dobrá, až ochutnám Mount Gay (vzorek od Nethara už čeká na okoštování), tak snad budu s představou trochu blíž.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 15 črc 2011, 17:14

Jestli mohu doporučit nějaký rumový rum, tak podle mě za to stojí Diplomatico 12y a Zacapa Centenario 23y.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 črc 2011, 17:17

Když jsem si přečetl 23 let starý, čekal jsem nějakou palbu, ale cena je vzhledem ke stáří hodně rozumná, a navíc je to litrovka. http://www.topalkohol.cz/zbozi/zacapa-c ... o-23-yo-1l
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 črc 2011, 17:19

A pecka je prý tento rum, zatím nemám zkušenost, ale reference jsou hodně slibné: http://www.topalkohol.cz/zbozi/zafra-ma ... 21-yo-0-7l

Obrázek

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 15 črc 2011, 17:39

Taky jsem slyšel na Zacapu samou chválu. Plánuju zkusit společně s El Dorado v dohledné době
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 15 črc 2011, 17:51

Hunter píše:Když jsem si přečetl 23 let starý, čekal jsem nějakou palbu, ale cena je vzhledem ke stáří hodně rozumná, a navíc je to litrovka. http://www.topalkohol.cz/zbozi/zacapa-c ... o-23-yo-1l
ale překvapilo mě, že 0,7 je o dost dražší. Zřejmě chyba tisku :lol:
Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 15 črc 2011, 19:08

No to je pěkná bota. Doporučuji zakoupit, než to opraví. Už jsem takhle u nich levně přišel k hruškovici z williamsek od Jelínka.

Odpovědět