Gold of Mauritius Dark Rum

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Gold of Mauritius Dark Rum

Příspěvek od josé » 25 čer 2016, 19:47

gom.jpg
gom.jpg (6.71 KiB) Zobrazeno 1320 x
Web:http://litchquor.com/
Alkohol:40 %
Původ:Mauricius
Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní a originální. sladký marcipán. bílá čokoláda, kokos a náznak vanilky. v pozadí citrusová kůra. to mě zaujalo (b.3/3)
Chuť:sladkost 1/3. sladší ale zároveň lihový projev. hlavní složka je opět marcipán a výrazný kokos. hladká. lehké sladké dřevo. hřejivý - není úplně vyhlazený, spíše divočejší, ale super (b.2/4)
Dozvuk:odeznívání chutí. výrazný kokos, čokoláda, větrově dřevitý. (b.1/2)
Shrnutí:hodně mě kokosovo-marcipánová kombinace od začátku do konce baví. zvažuju pořízení lahve. (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold of Mauritius Dark Rum

Příspěvek od Hunter » 25 čer 2016, 20:38

Ochutnán ve slepém testu, který pro mě připravil josé.
Barva:
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1584- ... itius-dark
Aroma:Hmmm...zvláštní vůně, částečně mi připomíná rumy od Arcane. Ale vyznění je tu víc čokoládovokaramelové (to je ta hutnější část vůně), ale je tu i míza a možná i Bari mandle, k tomu třtinová šťáva (tyhle tóny jsou tou svěžejší částí). (85 b)
Chuť:V chuti nasládlost, med, Bari mandle, čokoláda, hutná kakaovost, dokonce v dochuti trochu připálená, ale nic negativního, jen to má takový zajímavý šmrnc na konci. Líbí se mi že je hutný, olejnatý na jazyku. (87 b)
Body:86
Shrnutí:Myslel jsem si při ochutnávce, že je to nějaký josého domácí mix rumu Arcane s nějakým hutnějším čokoládovým rumem, nakonec se z toho ukázal Gold of Mauritius, což je rum stejné země původu, jako Arcane. Láhev by se mi líbila, zaujal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

inerc
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od inerc » 24 bře 2017, 22:04

Barva:
Aroma:Najviac vynika kokos a cokolada, prijemne sladke drevo, velmi originalna vona.
Chuť:Cokolada, med, citrusy, mohutne sladko korenista
Shrnutí:Velmi dobry rumik, taka menej vsedna sladka lahodka na pohodove vecery

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 28 kvě 2017, 12:00

gold-of-mauritius-07l-box.jpg
gold-of-mauritius-07l-box.jpg (54.23 KiB) Zobrazeno 867 x
Tento rum jsem vybíral a daroval k příležitosti kamarádovo narozenin. Musím mu poděkovat, byl jsem jím pohoštěn více než párkrát.
Má luxusní prezentaci, čtvercová tlustostěnná láhev i s těsně padnoucí krabičkou působí výtečně.
Velikost:část láhve
Aroma:Pouťová sladkost, marcipán, bonbony, sladká vegetativnost, jemné tropické dřevo. Netradiční, ale hodně příjemný.
Chuť:Sladká, hutná a jemná. Lehká kořenitost, sladké dřevo, ořechy, větrovost.
Dozvuk:Ořechy, karamelová čokoláda, troška dřeva a bylinky. Sladký, spíše intenzivní.
Shrnutí:Netradiční, zajímavý. Pro mě výtečný rum, který doporučuji ochutnat.
Snažil jsem se nezmiňovat v recenzi ty Bari mandle, sám bych na ně nepřišel. Ale ovlivněn přečtením recenzí mohu říct, že tam jsou.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Znalec
Znalec

Příspěvek od tornado » 08 kvě 2018, 17:23

Barva:
Web:http://litchquor.com/products/gold-of-mauritius
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Není moc výrazné, přesto působí hutně. Přezrálé ovoce (višně, ostružiny), kakaové boby, čokoláda. Po odstání se přidá leštěnka na nábytek.
Chuť:Lehká, trochu olejnatá, jemná. Příjemná ovocnost portského vína, tmavá čokoláda, kakaové boby a skořice.
Dozvuk:Suchý, odeznívá chuť. Škoda, že není intenzivnější a delší.
Shrnutí:Lehčí, chuťově velmi podařený kousek. Škoda kratšího dozvuku, ale i tak se mi hodně líbí. Lahev bych si doma dokázal představit.

Odpovědět