Ron Tabú Premium

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Ron Tabú Premium

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3854-ron-tabu-premium
Aroma:V prvním dojmu Jägermeister. Dokonce jsem chvíli cítil i trochu ginu. Lékořice tu je, něco větrovosti, a to tak, že docela výrazně, máta. (82 b)
Chuť:V chuti je naštěstí o něco zajímavější. lékořice, čokoláda, rozinky, v dochuti pak je větrový. (84 b)
Body:83
Shrnutí:Ochutnal jsem na další společné degustaci v Hořicích u josého. Láhev i barva vypadá dobře, horší je to s obsahem. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento jasně na 5. místě. Nepřesvědčil mě, i když uznávám, že konkurence byla hodně kvalitní. Cenově ale od základní řady Plantation není moc daleko a kvalitativně je podle mě nepoměrně horší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Ron Tabú Premium

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek
Aroma:sladká cukrovost šmrncnutá kandovanou kůrou. suché dřevo. seno. zelená větrovost. nikterak výrazné. nesmělé (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3, nahořklejší dřevitost, karamel, sušené švestky. lakovaný nábytek. seno a náznak kovovosti. chuť sice celkem výrazná, jenže mě moc nebaví. (b.1/4)
Dozvuk:krátký. odeznívání chuti. převážně dřevitý, maličko nasládlý. kandované pomeranče. větrově hřejivý (b.1/2)
Shrnutí:pěkná lahev. obsah už není žádný trhač žebříčků. ale i čistý je pitelný. pro návštěvy OK (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Ron Tabú Premium

Příspěvek od tornado »

Ron Tabú Premium

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Nepatrně štiplavé se zvláštní stopou po PVC. Lehce lihovité, trochu mentolu. Moc mě to neoslovuje. Po odstání se aroma o něco zlepší, na slepo bych tipoval lehčí brandy. Z prázdné sklenice náznak lékořice.
Chuť:Trochu olejnatá, skoro vůbec sladká. Celkem rychle se projeví zázvorová pálivost, jinak postrádá hutnější tělo. V náznacích citrusová kyselost a zázvor.
Dozvuk:Pálivost poměrně rychle odezní a zůstane nepatrná stopa po medu.
Shrnutí:Úplně špatný to není, ale vzorek mě nikterak zvlášť nezaujal. V budoucnu bych mu přesto dal ještě jednu šanci.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Ron Tabú Premium

Příspěvek od tornado »

Ron Tabú Premium

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Lehčí, nevýrazné, nasládlé. Kakao, rozinky, tmavá čokoláda. Zblízka se přidá mentol. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Sladká, lehká, má nevýrazné tělo. Med, třtinový cukr, rozinky.
Dozvuk:Objeví se velmi decentní pálivost. Pozvolna odeznívá chuť. Na začátku závoj zelené třtiny.
Shrnutí:Bezproblémově pitelný, ale ne moc zajímavý. Jak se dívám, už jsem ho ochutnával. Druhou šanci dostal, na lahev to nebude.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ron Tabú Premium

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská Republika
Příležitost:RumFest 2019
Aroma:Mladý, závan alkoholu, sladké koření, stopa dřeva, slabší.
Chuť:Lehčí, nasládlý, stopa hořkosti, nějaké koření, trochu pikantní, nijaký.
Dozvuk:Hřejivý, lehce pikantní, trošku dřeva, nasládlý, zatuchlý.
Shrnutí:Nic moc, nijaký rum. Za něco stojí jen dozvuk.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět