El Comandante Reserva Exclusiva

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

El Comandante Reserva Exclusiva

Příspěvek od josé »

elcomandanteRE.jpg
elcomandanteRE.jpg (8.59 KiB) Zobrazeno 3255 x
Alkohol:40 %
Původ:Panama
Velikost:vzorek Air Cafe
Aroma:těžké, sladké, melasové. karamel, vanilková dřevitost. přezrálé ovoce v pozadí (broskve, meloun), kůže, kokos. chvilemi se vynoří i něco kořenitého, možná káva. v zásadě příjemné. po odvětrání z prázdné sklenky cítím výrazný marcipán (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. sladkoovocně šťavnatý s citronovou kyselostí. hřejivý. cítím bohužel i peckovou nahořklost. pikantní jehličky vysušují (b.2/4)
Dozvuk:sladký. odeznívá chuť. už trochu lepivý. keřenitý. třešňový kompot (b.1/2)
Shrnutí:rum, který mi asi neutkví v paměti. takový klasický profil. vůně se mi líbí, chuť pokulhává (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: El Comandante Reserva Exclusiva

Příspěvek od Hunter »

el comandante.jpg
Úvodem něco informací o tomto rumu, původem z Panamy, vyrobeném pro českou společnost Bartida.
Od Bartidy jsme tu na fóru už měli tyto lahve: Bandita tuzemák, Bandita Black 3 yo, El Comandante a nyní El Comandante Reserva Exclusiva.
Za sebe musím říci, že kvalita stále stoupá a přijde mi to jako příjemné oživení našeho trhu.

Něco málo informací od obchodníků:
Rum El Comandante Reserva Exclusiva vyrábí Hacienda San Isidro v provincii Herrera v centrální části Panamy. Tato rumérie funguje již od 30. let minulého století a stále udržuje zásobu 50letých i starších destilátů, které využívá pro výrobu limitovaných edicí. Založil ji Don José Varela Blanco, který pocházel ze Španělska. V současné době se o chod společnosti stará třetí generace jeho potomků. Výroba El Comandante Reserva Exclusiva podléhá přísným kritériím. Fermentace, pro niž Hacienda San Isidoro využívá vlastní kvasinky, které pečlivě střeží jako jedno ze svých tajemství, trvá 36–48 hodin. Jakmile je melasový základ připraven, přichází na řadu destilace na kontinuálním zařízení. Výsledný destilát se uloží do sudů ke zrání, El Comandante Reserva Exclusiva zraje v těch po bourbonu. Jde o blend sestávající z rumů o stáří 7–18 let. Starší rumy destilátu propůjčují příjemné karamelové tóny přecházející do vanilky, mladší mu dodávají dřevité tóny, které v chuti přicházejí jako první. I proto se Reserva Exclusiva hodí hlavně na samotné popíjení nebo jako doprovod k doutníku, především k nějakému aromatičtějšímu a výraznějšímu. A koktejly? Dobrou volbou je rozhodně Old Fashioned či twist na klasiku s názvem Rumhattan.


Barva:
Alkohol:40 %
Původ:ČR/Panama
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5763- ... -exclusiva
Aroma:Kořenitě lékořicová vůně mě baví od první chvíle, dokonce mi trochu připomíná Presidente Marti. Ořechy, exotické dřevo, včelí plástve, propolis, hašlerky, Jägermeister. (88 b)
Chuť:Chuť dobře odráží vůni. V dochuti se ještě přidá větrovost. Sladký je tak akorát. Dozvuk je nasládle lékořicový, kořenitý. Po odvětrání ve sklence krásně zavoní cedr. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnán v českolipském baru Egypt, kde je nabídka čítající více než 60 druhů rumů. Dost zaujal. Pro mě z pěti ochutnaných druhý nejlepší rum večera.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: El Comandante Reserva Exclusiva

Příspěvek od josé »

po roce jsem si nevědomky střihnul repete. a když už jsem se s recenzí sepisoval, přeci ji nevyhodím.
Web:https://www.rum-elcomandante.cz
Alkohol:40 %
Původ:Panama
Velikost:vzorek Egypt
Aroma:výrazně mandlové, nasládlé, káva, dřevo. hladivé. rozteklá čokoláda. trochu lihové. lékořice, kandovaný pomeranč. jablečné křížaly. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 2/3. slušná dřevitost, pikantní koření, hřebíček, výrazná skořice. šťavnatá ovocnost, třešňový kompot, pendrek. (b.3/4)
Dozvuk:sladkost. odeznívá chuť. dřevo, lékořice, skořice. (b.1/2)
Shrnutí:příjemný, sladší (ještě únosně). cena 800 za flašku je v pohodě. (b.0+/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: El Comandante Reserva Exclusiva

Příspěvek od tornado »

El Comandante Reserva Exclusiva

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Lehčí, nevýrazné. Lakované dřevo, vanilka, rozinky, sladká třtina. Po odstátí lakované dřevo ustoupí a zvýrazní se rozinky.
Chuť:Nasládlá, trochu kořenitě ostřejší. Čokoláda, tmavá třtina, med, nepatrně vanilka a třešně.
Dozvuk:Chuť zesládne a pozvolna odeznívá. Zanechává sladký dojem po medu a třešních.
Shrnutí:Jednodušší, celkem fajn. Na lahev to není.
Odpovědět