Diplomático Mantuano

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
bred

Diplomático Mantuano

Příspěvek od bred »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:sladkosť,vanilka,sladene mlieko,smotana,olejnatosť,figy,hrozienka a pod.
Chuť:olejnata ovocno-smotanovo-vanilkova sladkosť,máličko korenia a dreva
Dozvuk:dlhý,mierne hrejivý,stále cítim sladké ovocie typu prezreté figy, hrozienka,datle,hrušky,slivky...
Body:90
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Diplomatico Mantuano

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Na německém trhu se s ním můžete setkat pod názvem Botucal Mantuano.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/4262- ... o-mantuano
Aroma:Ostřejší lihovost, kořenitost, nádech pomeranče a meruňek, pampeliškový med. Alkohol je ještě trochu nevycválaný. Čokoláda, včelí plástve, krémovost. (82 b)
Chuť:Sladění vůně a chutě je dobré. Opět trochu ruší vyčnívající lihovost. Koření, nasládlost, ovocnost (pomerančová marmeláda). Propolis, skořice, v dozvuku hřejivý. (82 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. Mantuano je takový základní rum, nic extra zajímavého, navíc působí ještě dost nevyzrále.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Diplomatico Mantuano

Příspěvek od josé »

Web:http://www.rondiplomatico.com
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Velikost:vzorky
Aroma:lehká sladkost, citrusová ovocnost a kůra. spolu s alkoholem působí svěže, ale postrádá hutnost - je řidší. výrazně karamel, dřevo a špetka vanilky. nějaká zatuchlost, tabák, mokrý papír (b.1+/3)
Chuť:sladkost 1/3. nahořklé dřevo, tmavá čokoláda, rumové pralinky. karamel. jehličkově pikantní koření, pepř, badyán a zázvor. kandované pomeranče a zároveň hořkost. (b.2/4)
Dozvuk:jemně pikantní, sušší. čokoládové dřevo s nahořklou grepovou kůrou (b.1/2)
Shrnutí:nahořklý (to mi trochu vadí), pikantně kořenitý. průměrný rum. nevyhlazený, divočejší. co zase musím uznat je, že přechod vůně-chuť-dozvuk je sladěný, plynulý a charakterní. (b.0/1)
Body:4+
Hunterovi jsem u Kocoura tvrdil, že by se mělo jednat o rebrandovanou osmiletou Reservu. teď po rychlém brouzdání na netu jsem rád, že jsem se nespletl a bohapustě nekecal. když prokliknete na ofiko stránky, tak už tam naleznete pouze Mantuano ve společnosti klasické Reservy Exclusivy a nového bílého Planas, což je zcela jistě náhrada za původní Blanco Reserve včetně sjednocení tvaru lahve a etikety na styl jako má nové Mantuano - viz obrázek. je tedy otázkou, zda lehká změna vizáže dostihne i Reservu Exclusivu. co na to marketingové oddělení? risknou to a svojí vlajkovou loď omladí?
nicméně ještě zpátky k Mantuanu. po osmičce na etiketě ani vidu ani slechu. a protože už jsem takovej experimentátor, hned jsem si koupil pro ověření svých domněnek ještě jeden vzorek Mantuana na doma společně se vzorkem zmiňované staré osmičky. po právě provedém slepém testu mě výsledek k mé radosti nepřekvapil. rozdíly jsou minimální. jedná se o stejný když ne rum, tak rozhodně styl a náhrada je rozhodně potvrzena. slepý test byl doplněn o porovnání s Exclusivou, kterou mám doma. příbuznost je patrná. Exclusiva je hlavně sladší, uhlazenější a ne tak výrazně hořká (asi přebito tou sladkostí).
diplomaticoset.jpg
diplomaticoset.jpg (13.74 KiB) Zobrazeno 6469 x
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Mantuano

Příspěvek od Kobalt »

velikost:vzorek
Aroma:Mladší, patrný alkohol. Ovocné, silná vínovost, trocha hořké čokolády.
Chuť:Hořká čokoláda, trpké ovoce, né moc jemná.
Dozvuk:Silné kakao, ovocná sladkost, lehounce ostřejší, troška suchého dřeva, suchá trpká červená vínovost.
Shrnutí:Příjemně a dobře pitelný, docela výrazný i když né tak jemný.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
jarikGSXR

Re: Diplomático Mantuano

Příspěvek od jarikGSXR »

Pro mě Diplomatico Mantuano lehké zklamání. Podprůměrný Rum, snad jen lehce višňová příchuť je zajímavá. Nenašel jsem něco, čím by mně výrazně jinak zaujal. Za mě 78.
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Diplomático Mantuano

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Vzorek 0,05l
Aroma:Trochu alkoholově štiplavá, lehce pomeranč a koření, dřevitost.
Chuť:V chuti pěkně sladká, kořeněná vanilka. Jinak velmi jemná, krémová, řidší.
Dozvuk:Dozvuk je hřejivě kořenitý, malinko hořký.
Shrnutí:Řekl bych, že je v pořádku s ohledem na cenu. Řidší, mladší ale pořád ujde.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Mantuano

Příspěvek od Kobalt »

Jedná se o základní tmavý až osmiletý blend od Diplomatica. Nejzajímavější je na něm jeho složení - 40% tvoří těžší rum z kotlíkové destilace a 60% tvoří směs lehčích a středních rumů z kolonové a Batch Kettle destilací.
Je to tedy výtečný kandidát na zahájení degustace která se točí kolem tří "limitovaných" edic Diplomatico Distillery Collection a to právě podle těchto tří způsobu destilace.
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Příležitost:Degustace Pivotečka 08/19 - vzorek 1
Aroma:Měkká, jemná, silně nasládlá, výrazné rozinky, stopa kouře, nějaké koření, celkové méně výrazné.
Chuť:Chladivá, hrubá čokoláda, málo jemná, méně sladké, nasládlé dřevo, štiplavý, pikantní až drsný.
Dozvuk:Více sladký, sladké dřevo, hodně hořké čokolády, hodně dřeva, lehce rozinky, sladké koření.
Shrnutí:Příjemný, mladší, hrubý. Jde to.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět