Pyrat XO Reserve

sandrider
Znalec
Znalec

Re: Pyrat XO Reserve

Příspěvek od sandrider » 09 zář 2011, 10:37

To je jasné, nechám se překvapit a budu se těšit na hodnocení :)

piter

Příspěvek od piter » 09 zář 2011, 20:16

Kdyz sme u toho Malteca, mel jsem tu cest vyzkouset 10letou verzi.

A musim rict, ze u El Dorada bych jeste mozna dokazal uverit, ze je to sladke primo z vyroby. A s hooooodne privrenyma ocima/usima/nosem i u Zacapy.

Ale Malteco . . .takhle by to tedy neslo panove - pokud neco voni UPLNE stejne pribinackove jako Captain Morgan Spiced Gold v kombinaci s tuzemakem a hraje si to na archivni cisty rum, tak bych zuril :evil: Chutove je to samozrejme "dobre", sladke, kycovite . . . ale i ten Spiced Gold ma vice dustojnosti.

Jinak se neda rici nic jineho, nez: Zlaty R.L. SEALES !!! Zlaty Barbancourt !!! Cim vic rumu zkousim, tim vic si techto dvou lahod vazim.

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 09 zář 2011, 23:04

Zrovna Malteco 10 yo si chci koupit :) Zatím nemám důvod myslet si, že se sladké rumy dochucují. Ne že by mě způsob výroby vůbec nezajímal, ale není to pro mě to nejdůležitější. Tím je chuť. A třeba u El Dorada 12 yo je skvělá.
Po R.L. Seale's se ale podívám, rád bych vyzkoušel. Zacapu 15 jsi ochutnal? Ta mi tak sladká nepřijde. 23 mám neotevřenou lahev a ještě nějakou dobu tak zůstane takže nemůžu porovnávat.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 pro 2011, 14:32

V pátek jsem se účastnil pánské jízdy, večírku, kde hlavní hvězdou večera byl Pyrat XO, jehož slavnostním otevřením jsme začali. Složili jsme se na něj ještě se dvěma kolegy z práce a během dlouhého večera Pyrat XO čestně padl za vlast.A tady něco z mých zápisků:
Aroma:Pomeranče se zde mísí s hutnou zemitostí a vůní kůže.
Chuť:V chuti je krásně uhlazený, extrémně jemný ( neplést s nevýrazným), dominuje pomerančový nektar, vanilka, skořice.Ta jemnost a neskutečná uhlazenost v chuti je až zarážející.
Shrnutí:Uznávám, že je to rum velmi originální, který si pravděpodobně s ničím jiným nespletete, ale mně osobně svým charakterem zas až tak neučaroval,
myslím, že by hodně potěšil jako dárek spíše naše něžnější polovičky nebo maminky a babičky. Tím nechci říct, že chlapům nebude chutnat (kolegové z něj byli hodně nadšení).Určitě doporučuji, stojí to za vyzkoušení.
Body:83
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

leon_id
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od leon_id » 13 led 2014, 11:37

Tento rum mi byl predstaven na rumove degustaci v Brne, kde ho komentovali slovy, ze si ho budto zamilujete nebo vas neoslovi a znovu si ho nedate.
Musim rict, ze patrim do te druhe skupiny. Pyrat se tesi velke oblibe pro svou originalni vuni a mozna i chut, ale ja si v podobne cennove hladine dokazi vybrat spoustu jinych rumu, ale stoji za vyzkouseni.
6,5/10

zdend
Abstinent
Abstinent
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdend » 18 črc 2014, 10:39

Včera jsem dumal, kam s kamarádem zajít na pivko. Jelikož jsem chtěl rumovou tečku, tak jsem začal googlit a po chvíli mi vypadla pro mě nová restaurace Starý pán ve Strašnicích. Do včerejška jsem o této putice nevěděl a to ji mám kilometr od mého pražského azylu. Na svém webu se chlubí bohatou rumovou nabídkou, tak volba byla jasná.

Po třech Plzních přišla řada na rumy. Chtěl jsem zkusit to, co jsem ještě v hrdle neměl, a tak přišla řada postupně na PAMPERO ANIVERSARIO, PYRAT XO RESERVE a závěrečná tečka LEGENDARIO 7 ELIXIR.

Pro mě se stal vítězem PYRAT - naprosto mě odzbrojily ty citrusy, nečekal jsem to, prásklo mě to přes nos a pak i přes jazyk, ohromně mě to sedlo. Zatím jsem měl tu čest spíše s klasickými rumy (Zacapa 23, El Dorado 12, Centenario 7, Legendario 9) a hlavně jsem naprostý začátečník. PYRAT je něco naprosto odlišného. Mezi těmi, co jsem měl, bych ho poznal i já hned, tím si jsem jistý. Jako kdybych pil pomerančovo-citrusový nektar, možná trochu pocukrovaný skořicí, sladký ale poznával jsem tam i tu citrusovou kyselost, která mi asociovala velkou svěžest. Na rozdíl od klasických rumových chutí, které mi navozují spíš klidnou, vláčnou, rozvážnou chvíli, mě PYRAT osvěžil, snad mi až roztáhl zorničky :-) Takže PYRATa si rozhodně nedávám na seznam pití na uspání :-) Rozhodně koupím flašku.

Krátce k dalším dvěma: PAMPERO mi taky chutnalo, ale zatím nejsem schopen nějak výrazně rozpoznat od El Dorada 12 (ten je teda sladší) nebo Zacapy 23, pro mě je to jedna kategorie super chutných rumíků. LEGENDARIO 7 mě po PYRATovi asi musela zklamat. Nevýrazná (v porovnání s PYRATem), dosud jsem znal jen LEGENDARIO 9, který mě přišel daleko výraznější. Ale spíš je to tím, že sedmička měla být startovní.

V každém případě plánuji brzký návrat do Starého pána a chci vyzkoušet inzerovanou degustaci šesti vzorků za dvě kila. Pro rozšíření obzorů ideální.

brodequin
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od brodequin » 05 bře 2015, 08:50

Obrázek

Tak jsem si včera koupil flašu a pln očekávání jsem si večer dal...3 skleničky. Moje pocity jsou rozporuplné.

Vůně: Tak cca 10 cm nad sklenkou jsem cítil takovou téměř typickou, příjemnou vůni - možná něco mezi koňakem a whisky. Když jsem se po chvíli chtěl napít, zabořil jsem nos níž a najednou prásk! Pomeranč a alkohol mi provrtali nos. Najednou úplně jiná vůně. Možná trošku drsná, násilná....ale nemohu bohužel moc s čím srovnávat. A to platí i u ostatních kategorií.

Chuť: Po prvním doušku jsem byl překvapen a pomlaskal jsem si. Sladká chuť citrusových plodů, žádné nepříjemné ošklíbnutí se v tomto případě absolutně konat ani nemůže. Hned jsem si řekl "To je ale dobrůtka". Bohužel, s tím však v závěsu přišel další poznatek - je to až moc navoněný a sladký. Po první skleničce jsem si už říkal, že mám vlastně dost. Že je to až moc. Nucená chuť hned při prvním polknutí. Mám raději chutě, které se rozvinou až po chvíli. Jako nějaké překvapení. To byla druhá sklenička, kdy jsem si toto stále opakoval. Byl jsem přesvědčený, že příště to bude chtít něco jiného. Sice také osobitého, ale ne pomerančově osobitého. Pokračoval jsem dál v testu... :-) .... a dal si třetí skleničku. A s tou jsem se vlastně vrátil někam mezi první a druhou. Přestala mi vadit ta sladkost a řekl bych, že se mi chuť jaksi ustálila. Rum mi více chutnal s kostkou ledu. Tedy spíše chladnější.

Dochuť: Tady jsem byl opravdu zklamaný. I když jsem nováček v rumové kategorii, chyběl mi u Pyrata nějaký delší dojezd. Nedávno jsem měl nějaké portské, nevím teď přesně jaké, ale když jsem se napil, cítil jsem svěží chuť ovoce. Já nevím třeba višeň. Po 3-4 vteřinách po polknutí se ale k tomu přidala další chuť švestek, marmelády...prostě úžasný. :-) Pití mi nabídlo více chutí, které se postupně rozvinuly a to je pak něco úžasného. Tady však chuť dochází rychle po polknutí a slabě dojíždí bez dalšího připomenutí. Proto pro mě taky nebyl problém dát ty 3 sklenky za sebou. To pití je hrozně pitelný. :-) Musím ale dál koštovat ostatní rumy, abych věděl, jak je to s dochutí u ostatních.

Lahev: Lahev je moc hezká...dalo by se říct vymazlená...ale bohužel má jeden velký problém. Hrdlo. Nevím, proč to takhle vymysleli, ale alespoň jsem přišel na to, k čemu je u flašky ta oranžová stužka. Pití se totiž nedá normálně lít a vždycky mi něco steklo po lahvi. Takže je to sice hezký, ale dost nepraktický. Asi příště použiji nálevku od vína. :geek:

Souhrn: Rum mi nakonec zachutnal, ale podle mě moc tlačí na pilu se svou chutí. Nenechává mě poznávat, objevovat, zkoumat. Určitě si zase rád sklenku dám, ale příště se budu více soustředit na trochu méně sladkosti a na něco, co má dlouhou dochuť. Zatím nebudu nijak více hodnotit. Jsem rumový adolescent, takže se může vše časem měnit. Uvidím, jaký názor budu mít po dopité lahvi. A snad mezitím ještě vyzkouším i další rumy.

Ghandimaster
New-make
New-make

Pyrat XO Reserve

Příspěvek od Ghandimaster » 31 srp 2015, 07:40

Pyrat XO.jpg

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 19 led 2017, 22:16

Láhev už je prázdná asi půl roku... takže asi nejvyšší čas taky o Pyratovi něco napsat.
Alkohol:40 %
Aroma:Silná vůně citrusů, citróny, pomeranče, výrazná, intenzivní, pomerančový šumák, cironový vitacit.
Chuť:Jemná, plná, docela hutná. Citrony, citronová a pomerančová kůra. Sladké, ale sladkost je přebitá intenzitou chuti.
Dozvuk:Šťavnatý, pomerančový, citrusový, sladký, intenzivní, s trochou lehounkého koření, jemná pálivost, zbude sladký povlak.
Shrnutí:Brutální, přímočarý (a až vulgární) rum. Ale pil se dobře a návštěvy byli nadšené. Stojí za to ochutnat.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 10 úno 2017, 23:08

Web:http://www.pyratrum.com/
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:sladké a brutálně pomerančové. kandovaná kůra a limetky. žvýkačkovost. za tím vykukuje vanilka, bourbonové dřevo, skořice a kůže. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. sladkost je zmírněna šťavnatou ovocností. opět výrazně pomerančová kůra. pomerančové želé bonbóny. skořice a rumové perníčky. mírna nahořklost asi z kůry. koření. (b.2/4)
Dozvuk:čokoládový s ovocností. vysychá do kakaa a oříšků. hřeje (b.1/2)
Shrnutí:výrazný rum, nebo spíš likér, ne? originální a lehce rozpoznatelný. s těmi pomeranči mě napadá Ballantines Brasil a sahám do skříně. ano, jsou si podobní. jen ta pomerančovost je u nich v odlišném stylu. Pyratovi bych osobně dal přednost. každopádně víc panáků za sebou bych vypít nechtěl. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět