Diplomático Reserva Exclusiva

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Laky
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 04 čer 2015, 15:41

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Laky »

Barva:
Aroma:Cítím kůži, nějaké ovoce, stopy medu
Chuť:jemný, sladký , med, stopy čokolády
Shrnutí:Velice dobrý sladký rum, určitě doporučuji, nicméně presidente marti 15 chutnal o něco více.
První pokus o recenzi
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od salam15 »

Pokus se vydařil, jen tak dál ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Bindt

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Bindt »

Barva:
Aroma:sladká, kožená, citrusová, nektarinky, med
Chuť:sladká, med, citrus, uhladená, krásna ako jarná lúka pri brieždení
Dozvuk:dlhý, hrejivý, med, propolis, nektarinky
Shrnutí:výborný rum, veľmi príjemne piteľný, v zimnom období len odporúčaný :P
Body:93
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od tornado »

[alkohol][/alkohol]

Diplomático Reserva Exclusiva

Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Hned po nalití do sklenice přivoním a první co mě napadá jsou višně v čokoládě. Vůně je krásně nasládlá a hutná. Po chvilce se projeví karamel, kapučíno, nepatrně rozinky (jako by v tom bylo trochu brandy) a v úplném pozadí i náznak pomerančů. Při hlubším nádechu lehce zaštípe, není to však nic nepříjemného.
Chuť:Sladká, ale nezalepí pusu. Pro mě tak akorát. Karamel, turecký med, kapka smetany a na malou chvilku i višně. Nepatrně zahřeje horní patro.
Dozvuk:Chuť velmi plynule přechází v dozvuk a svůj charakter příliš nemění. Dozvuk bohužel není nikterak intenzivně dlouhý. Malé stopy karamelově medové sladkosti jsou přesto na jazyku cítit docela dlouho.
Shrnutí:Pro mě osobně je tohle etalon jednoduššího, ale již skutečně kvalitního rumu. Sice nenabídne širokou paletu vůní a chutí a ani nic extra výjimečného, je však velmi dobře pitelný, příjemný a kultivovaně jemný. Láhev 0,7l se dá sehnat pod 900Kč, což je slušný poměr výkon / cena a navíc ji mají skoro všude.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od josé »

Web:http://www.rondiplomatico.com
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Velikost:lahev
Aroma:nasládlé. karamel, toffo, vanilka, sušené ovoce, dřevo, med, tabák. kožená pohovka a čokoláda. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. karamelová rozteklá čokoláda. mírná nahořklost, dřevo. koření, třešňové pecky. doplněno štavnatostí citrusů a sladkým ovocem. vanilka. med. (b.2+/4)
Dozvuk:sladší. karamel s hořkou čokoládou. připálený perník a vůbec pikantní perníkové koření. náznakem švestky, špendlíky. opálené sudy. máta. (b.1+/2)
Shrnutí:základní vzdělání. klasika, kterou mají v každém lepším baru. z toho obvyklého sortimentu velmi dobrá volba. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Celá láhev
Aroma:Alkoholově štípne, kořenité, pudinková vanilka, pomeranč se skořicí, ale vše trochu zastřenější. Více vynikne po odvětrání.
Chuť:Pikantnější, lehce prohořklá. Ne tak sladká jak bych očekával, časem se zlepšovala.
Dozvuk:Stojí za zmínku, lehce kořeněný.
Shrnutí:Tohle je dobré. Jeden z nejlepších rumů co jsem měl, jen mu schází osobitost.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od Walter »

Web:http://rondiplomatico.com/
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/316-d ... -exclusiva
Alkohol:40 %
Barva:
Původ:Venezuela
Velikost:5 cl (miniatura)
Aroma:Hebká sladkost medu smíseného s vlašskými ořechy, tmavým třtinovým cukrem, jemným karamelem, hrozinkami a dalším sušeným (převážně jižním) ovocem. Máme tu ovšem i umě zakomponované tradiční koření, z nějž převládá vanilka, muškátový oříšek a skořice. Při intenzivnějším přivonění lze zaznamenat drobně štiplavý alkohol s náznaky kůže a dubového dřeva.
Chuť:V zásadě se zde objevuje vše již představené ve vůni, tedy ona delikátní sladkost s kořenitostí, přičemž se na pozadí připomíná i nepatrné množství lékořice s malým lístečkem máty.
Dozvuk:Hřejivé doznívání chutě s pozůstatky vanilkově nasládlého dubového dřeva.
Shrnutí:Velmi dobrý rum. Příjemný, líbivý, vyrovnaný, nijak kontroverzní. Domnívám se, že díky svému charakteru je k doporučení téměř pro každého, kdo se chce seznámit s lepšími rumy. Snad jen jedno upozornění na závěr: Rychle leze do hlavy. (P. S. Oproti levnější Reservě je Reserva Exclusiva znatelně vyzrálejší pití.)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Diplomático Reserva Exclusiva

Příspěvek od lalos »

Info:Moje první rumová recenze. Já vlastně na ty rumy nějak nejsem, dokonce jsem navštívil jednu řízenou degustaci a vůbec se mi tam nelíbilo. Tuto lahev jsem ale dostal k narozeninám a rozhodl jsem se, že pro studijní účely, pro návštěvy a když dostane žena chuť na sladké, budu držet vždy jednu lahev rumu skladem.
Tady je tedy první, asi netřeba představovat, jeden z nejprofláklejších rumů, původem z Venezuely zrající alespoň 12 let v malých dubových sudech.
Web:http://rondiplomatico.com/
Alkohol:40 %
Barva:Amber
Velikost:Celá lahev
Aroma:Brutální sladkost, pampeliškový med, višňový likér, čokoláda
Chuť:Opět brutální sladkost, ale na tu hutnou vůni překvapivě vodovost. Stopy rozinek, jakoby rum smíchaný s koňakem, kofila
Dozvuk:Poměrně krátký. Sladkost odezní a vzadu na patře zůstane taková pikantní nakyslost. Dřevo nebo koření – u mě nula.
Shrnutí:Jsem proti rumům trochu zaujatý. Toto beru jako povinnou četbu, takže asi dobrý. Pro mě je ale příliš sladký, což přebíjí prakticky cokoliv, co bych tam mohl najít jiného.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět