Santa Teresa Añejo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Santa Teresa Añejo

Příspěvek od Hunter » 10 zář 2011, 15:17

Obrázek
Santa Teresa Añejo je další reprezentant Venezuely v kategorii rumů. Některé české e-shopy ho prodávají jako Santa Teresa Gran Reserva, samotný výrobce ho však nazývá Añejo, proto se držím tohoto názvu. Prodává se většinou za cenu něco málo přes 400 korun.
Zraje metodou solera od dvou do pěti let v dubových sudech.
Už jen to, že ho samotný výrobce předurčuje jako ideální do koktejlů, by mělo každého milovníka kvalitního pití varovat, toto se většinou u skvělých a vyzrálých rumů nepíše.

Je to už delší čas, co jsem se rozhodl ho koupit, a body ani zápisky jsem v té době ještě nevedl, ale mohu ho zhruba hodnotit stejně jako zde už představený nikaragujský Flor de Caňa 7y. Společně s ním ho mám zařazen v kategorii "nechutnal". Pamatuji si, že byl plochý a ničím výjimečný, spíše lehký, málo vyzrálý.
Bodově by se pravděpodobně pohyboval někde mezi 65-75/100, a protože mé poznámky chybí, napíšu aspoň, jak ho hodnotí výrobce nebo prodejci.
Oplývá typickou jemnou vůní a harmonickou chutí. Je výborný samotný nebo v premiových míchaných nápojích.
Zabarvení je jasně žluté, naznačující lehké aroma, které se chová velmi opatrně. Je plné příjemných vůní s tóny dřeva. Chuť je hladká, jemně ovocná, s přetrvávající koncovkou.

Myslím, že tohle nebyly nejlépe investované peníze, při ceně, za jakou se dají sehnat mnohem vyzrálejší rumy, je lepší si 200 korun přidat a investovat je do vyšší kvality.
Co mě však už dlouho z produkce této palírny láká, a sklízí výborný ohlas u znalců rumu, je Santa Teresa 1796, o něm třeba někdy v budoucnu...
1796.jpg
1796.jpg (28.12 KiB) Zobrazeno 1008 x
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Teresa Aňejo

Příspěvek od Nethar » 10 zář 2011, 16:05

Děkujeme za recenzi a za varování, na 1796 se těším ;-)
Taky jak někde vidím na stránce o whisky, že je vhodná do koktejlů, nebo podávejme s kilem ledu, je mi jasný, že mám být ostražitý :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět