Mount Gay Rum - Black Barrel

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Mount Gay Rum - Black Barrel

Příspěvek od Kobalt »

15423-540x335.jpg
Tento rum by měl být malosériový, ručně vyráběný a dvojnásobně stařený. Vzniká míchání rumů z dvojité kotlíkové destilace a z kontinuální destilace, které jsou poté finišovány v silně vypalovaných sudech po bourbonu.
Web:http://www.mountgayrum.com
Alkohol:43 %
Původ:Barbados
Velikost:velký panák
Aroma:Sladká vůně. Banány, karamel, čokoláda se šlehačkou, kakao a sušené banány.
Chuť:Alkoholová, nasládlá a lehce hořká, není jemná. Ovoce, dřevo, hořká čokoláda.
Dozvuk:Hořká čokoláda, tmavý karamel, přezrálé ovoce, kakao.
Shrnutí:Není celkové asi špatný, ale chuť je jeho nejslabší stránkou.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mount Gay Rum - Black Barrel

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Barbados
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1217- ... ack-barrel
Aroma:Trocha sladkého parfému, sušené banány, citrusy, hřebíček, tropické ovoce. (84 b)
Chuť:Suchý, štiplavý, dřevitý a karamelový. Chuť je fádní, ale zase proti Eclipse je OK. (81 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnáno při posezení s kamarádem v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Od této značky jsem měl možnost ochutnat už tři rumy (Black Barrel, Eclipse a Extra Old) a ani jeden mě nijak nezaujal, a když, tak jen vůní, v chuti to bylo zklamání vždy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Mount Gay Rum - Black Barrel

Příspěvek od Torrez »

Velikost:Celá láhev
Aroma:Jemnější, temná vůně, méně sladká, kořenitá, svěží dub.
Chuť:Kořenitá, trochu hořká, trochu pomeranče, celkově řidší.
Shrnutí:Méně zajímavý rum, slabší průměr. Zaujal mě snad jedině tím, že není tak sladký jako jiné rumy.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mount Gay Rum - Black Barrel

Příspěvek od Kobalt »

Chutě se mi za tu dobu změnili, Mount Gay XO mi teď hodně zachutnal tak jsem znovu zkusil i Black Barrel.
Velikost:vzorek
Aroma:Sušší, sladké dřevo, lehký med.
Chuť:Středně sladké, mladší, trochu ostřejší, řezavé, sladké dřevo, do sucha, suché dřevo.
Dozvuk:Sladké dřevo, stopy medu, lehké a nasládlé, mladší a ostřejší, pikantní koření.
Shrnutí:Průser to není, méně sladký styl je znát. Ale je vidět že je to mladší a ostřejší rum než XO.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět