Gold of Mauritius Solera 5

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
josé
Profesionál
Profesionál

Gold of Mauritius Solera 5

Příspěvek od josé » 06 črc 2017, 23:06

GOMsolera5.png
GOMsolera5.png (142.25 KiB) Zobrazeno 485 x
Web:http://litchquor.com/
Alkohol:40 %
Původ:Mauricius
Velikost:vzorek Rumfest 2017
Aroma:svěží a asi větrové, lehké. z toho vystupují další složky: sladkost a klasická mauricijská vůně - pražené mandle, marcipán, hutná míza, zelený kokos, vanilka. lehce dřevo. baví mě. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 0/3. chuť je slabší. nijak hutná ani bombasticky výrazná. je nahořklá, dřevitá. kokos, karamel. řidší, alkoholová, rozředěná až chlastovitá. (b.2/4)
Dozvuk:dřevo, nasládlost, hřebíček, čokoláda a hodně výrazný kokos. mauricius (b.1+/2)
Shrnutí:vůně super, v chuti zaostává. pokud mě paměť neklame, sourozenec (Dark Rum) mi chutnal hodně. celkově lehčí, příjemně pitelný. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Gold of Mauritius Solera 5

Příspěvek od Kobalt » 08 srp 2017, 15:57

Poznámka:Rumfest 2017, vzorek č.7
Původ:Mauricius
Aroma:Výrazný, sladký a jemný, bari mandle a perník.
Chuť:Sladký, hutný. Sladké dřevo, cukr, bari mandle, nějaké ovoce. Asi sladší a jemnější než Dark Rum verze.
Dozvuk:Kakao, sladké koření, bari mandle, více do sucha ale pořád sladký.
Shrnutí:Dost podobný svému bratříčkovi. Celkově asi méně intenzivní. Dobrý rum.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Znalec
Znalec

Re: Gold of Mauritius Solera 5

Příspěvek od tornado » 08 kvě 2018, 17:15

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://litchquor.com/products/gold-of-mauritius
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Lehké, nepatrně medově nasládlé. Mentolová svěžest jemně podkreslena mixem tvarůžkového sherry a bourbonu.
Chuť:Lehčí, trochu olejnatá, hodně jemná a není moc sladká. Dřevo, skořice, kakaové boby a marcipán.
Dozvuk:Chuť odezní docela rychle a zbyde jemná decentní pálivost. Zanechává dojem po medu.
Shrnutí:Není moc výrazný, přesto se mi docela líbí. Lehké a jemné pití, na letní večery by mohl být OK.

Odpovědět