Compagnie des Indes Guyana 18 yo Uitvlugt

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Compagnie des Indes Guyana 18 yo Uitvlugt

Příspěvek od Kobalt »

20170520_154121 - kopie.jpg
Info:11/1997-4/2016, láhev MGA4 011/637
Poznámka:Rumfest 2017, bonusový vzorek
Alkohol:45 %
Původ:Guyana
Aroma:Sladký, hutný, příjemný, sladké ovoce, tropické ovoce, ananas, mango, papája, kokos.
Chuť:Sladká, plná, jemná, krémová čokoláda, pichlavé ovovoce.
Dozvuk:Sladké ovoce, kakao, hořká čokoláda, vysokoprocentní hořká čokoláda.
Shrnutí:Solidní a dobrý rum.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 26 pro 2017, 14:06, celkem upraveno 1 x.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Compagnie des Indes Guyana 18 yo Uitvlugt

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:45 %
Původ:Guyana
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5593- ... t-18-years
Aroma:Opět agricole styl, ale ve vůni mnohem sladší než předchozí Dominidad 15 yo. Trochu mi připomíná Arcane rumy. Cedr, propolis, včelí plástve, až medicinální tóny, lehce dezinfekční, ale nasládle. Nezbytná míza, čerstvé dřevo, kakao. Příjemná vůně, to mi sedí, je v ní stále co objevovat. (88 b)
Chuť:Vanilka, míza, převládá suchost, která se v dochuti ještě zvýrazňuje. Čerstvé dřevo. V úplném závěru se bohužel ozve nahořklost. Lak, trochu ředidlo. Míznatě "zeleně" nahořklá, nevím, jak lépe to popsat. V chuti je určitá zajímavá složka, ale pak to pokazí ta hořčina. (70 b)
Body:79
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Testovali jsme pět různých plnění od Compagnie des Indes. Tento rum dozrává v sudu po armagnacu, voní opravdu nadějně, pro mě ale v chuti rušivá hořkost.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Compagnie des Indes Guyana 18 yo Uitvlugt

Příspěvek od josé »

Alkohol:45 %
Původ:Guyana
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:výrazné agricole, zelené. zvláštně lakované dřevo - mořidlo, leštěnka. jiné, silné. mandle, kokosové mléko, grepová kůra, nový A.O. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 0/3. výrazné lakované dřevo. zelené listí, syrový prut, káva, práškové kakao. uhlazená, jemná, jen se svérázným projevem. přijde to, co jsem čekal ve vůni. líbí se mi. (b.3/4)
Dozvuk:nasládlá zvláštní dřevitost. hořká čokoláda. vysychá, třtinová zelenost. zemitý. (b.1/2)
Shrnutí:hodně se mi líbí. jiný styl než klasičtí karibští slaďoušci. jemný, originální. (b.0+/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět