Bandita Black 3 yo

Odpovědět
tornado
Profesionál
Profesionál

Bandita Black 3 yo

Příspěvek od tornado » 17 říj 2017, 10:50

Bandita Black.jpg
Bandita Black.jpg (20.89 KiB) Zobrazeno 1342 x
Alkohol:50 %
Barva:
Web:https://www.banditarum.cz/home
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Celkem intenzivní, bohužel trochu nepříjemně štiplavé. Dominuje káva, dále lehce čokoláda a stopa koňakových tónů. Po odstání se znatelně nezmění. Až na štiplavost se mi docela líbí. Z prázdné sklenice náznak tmavé čokolády a kávy.
Chuť:Není zbytečně přeslazená, pro mě tak akorát. Svým profilem silně připomíná čokoládovou tyčinku Kofila. Pozvolna nastoupí pálivost, která hezky zahřeje jazyk a ústa.
Dozvuk:Odeznívá pálivost a chuť bez velkým změn pomalu ztrácí na intenzitě.
Shrnutí:Až na nepříjemnou štiplavost aroma se mi celkem líbí. Na větší pití to není, ale jedna sklenička jako dezert neurazí.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bandita Black 3 yo

Příspěvek od Hunter » 21 říj 2017, 09:33

Barva:
Původ:ČR/Panama
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5623- ... ack-3-year
Aroma:Hřejivá, těžce kořenitá vůně s nádechem kávy. Nic extra vrstevnatého, hraje jen na jednu notu. Ale ve výsledku nic špatného. (80 b)
Chuť:V chuti mi ale přijde zajímavější. Na 50% je velmi jemný, ani bych tolik % nehádal. Chuťovým profilem temný rum s příchutí kávy a lékořice. Chuť hřejivá, nasládlá, olejnatě plná. Badyán, lehce anýz, větrovost. Trochu mi připomíná domácí ořechovku. (84 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Tento ochucený rum mě svou chutí celkem mile překvapil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 21 říj 2017, 09:47

Ještě informace z oficiálních stránek:
BANDITA BLACK je tříletý Navy rum o síle 50% alkoholu. Tento rum je dochucený tradičním kořením latinské Ameriky, vanilkou a skořicí. Pro dosažení lahodné chuti v rumu macerujeme po dobu 72 hodin čerstvě upraženou kávu, která dává rumu nádherně tmavou barvu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 21 říj 2017, 21:38

Hunter píše:
21 říj 2017, 09:33
Na 50% je velmi jemný, ani bych tolik % nehádal.
To je pravda, Taky jsem byl docela překvapen, když jsem po ochutnávce dohledal detaily a zjistil, kolik má.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 26 říj 2017, 22:01

Velikost:vzorky
Aroma:hodně kávové, sladké, koření, větrové. nic bohatého. trochu vanilky. na 50% není ostrý, je jemnější. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 2/3. dost sladký, hřejivý, ne chlastový. šťavnatý - až do ovocna, pomerančová kůra. pikantní. spálenost, sirob. lékorky. jistá umělost tu je, plastovost. (b.1+/4)
Dozvuk:čokoládovokávový - kofila. větrový, skořice. (b.1/2)
Shrnutí:ujde. flašku bych nechtěl. já moc kafe nemusím, takže se není čemu divit. je lepší než základní tuzemák. hodně sladký. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 09 led 2019, 17:14

Původ:Panama
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 12/2018
Velikost:vzorek 1/6
Aroma:Výrazný, káva, višně.
Chuť:Hodně sladký, hutný, káva, višně, hořká čokoláda. Výrazný a lehce drsnější, ale jemný.
Dozvuk: Hutní kakao, káva, hořká čokoláda.
Shrnutí:Výtečný tmavý spiced. 50% přinese výraznost, ale je pořád jemný. Je lepší než Kraken (souběžně testovaný).
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 24 srp 2019, 17:34

Bandita Black 3 yo

Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Nasládlé, příjemné. Kakao, tyčinka Kofila, nugát. Vyšší procenta zblízka nevadí.
Chuť:Velmi věrně kopíruje aroma. Tekutá Kofila.
Dozvuk:Kratší, bez výrazných změn odeznívá chuť.
Shrnutí:Jako dezertík je fajn. Koukám, že už jsem ho testoval a výsledek byl skoro stejný.

Odpovědět