Kirk and Sweeney 18 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6363
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Kirk and Sweeney 18 yo

Příspěvek od Hunter »

Kirk and Sweeney 18 yo.png
Kirk and Sweeney 18 yo.png (38.24 KiB) Zobrazeno 859 x
Něco povídání okolo této značky:
"Kirk and Sweeney" byl název dřevěného škuneru, který byl vyhlášený v pašování rumu z karibské oblasti do Spojených států během prvních let Velké Prohibice v USA. Obvykle těsně předtím, než vplul do vod Spojených států, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vod spadajících do jurisdikce USA) a prodával rum menším lodím, které zastavily po jeho boku Menší lodě byly rychlejší a ovladatelnější než flotila pobřežní stráže a pašovaly pak rum na břeh. Legendárnímu škuneru se stal osudný rok 1924, kdy byl pobřežní stráží zajat s velkou nakládkou skvělého karibského rumu, poté přejmenován na „Chase“ a až do pozdních 40.let sloužil potřebám US Coast Guard.
Rum je vyráběný z té nejlepší, ručně sklízené čerstvé cukrové třtiny v malých šaržích a zraje v amerických dubových sudech minimálně po dobu vyznačenou na láhvi, tedy celých 18 let (nejedná se tedy o typičtější metodu Solera).

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/2050- ... ey-18-year
Aroma:Kůže, nasládlé koření, kapky proti kašli, skořice, hřebíček, lékořice, včelí plástve. Aroma není zrovna mohutné, vůně mi přijde trochu uzavřená. (85 b)
Chuť:Vcelku suchý, hodně vystupuje broušená kůže, trocha koření, hřebíček, včelí plástve. V dochuti větrovost, dřevo a tmavá čokoláda. (87 b)
Body:86
Shrnutí: Ochutnán vzorek koupený v českolipském baru Egypt. Příjemný rum, pohodový, relaxační. Doma mám lahev jeho dvanáctiletého stájového kolegy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 526
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Kirk and Sweeney 18 yo

Příspěvek od Walter »

Web:https://www.kirkandsweeneyrum.com
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/2050- ... ey-18-year
Alkohol:40 %
Barva:
Původ:Dominikánská republika
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
BarCode:856442005093
BottleCode:L4 277-170737
Info:Batch No. 003, Bottle No. 1097
Aroma:Čistá vanilka, smetana a kapka medu. Jemná plastická vůně, podpořená náznakem vyzrálého brandy. To jest první dojem. Později se objevuje také sušené ovoce, kůže, na pozadí snad dubové dřevo. Při hlubším nádechu se připomenou vzácné bylinky.
Chuť:Mírně nasládlá až sušší. Opět zde máme vanilku, smetanu či brandy kategorie "vyšší dívčí". Bez dlouhého váhání však nastupuje tmavá čokoláda, lékořice, skořice, hřebíček, sušené bylinky. K těm se ještě váže svěží větrovost.
Dozvuk:Postupné odeznívání chuti, nepatrně parfémové. Na jazyku a patře pak přebývají stopy hrozinek a čerstvého dubového dřeva.
Shrnutí:Krásná vůně. Velmi příjemná. Delší odstátí ve skleničce jí prospívá. Nespěchat se vyplatí i při samotném ochutnávání. Nápoj chvíli válejte v ústech, teprve potom polkněte. Pokud tak neučiníte, přijdete o značnou část potěšení.

Odpovědět