Božkov Republica Exclusive

jarikGSXR
Abstinent
Abstinent

Božkov Republica Exclusive

Příspěvek od jarikGSXR » 23 úno 2018, 10:47

BOŽKOV REPUBLICA EXKLUSIVE je třtinový rum, který oslavuje tyto prvorepublikové hodnoty.
Tento blend až 8mi letých rumů z Nicaraguy, Dominikánské republiky, Barbadosu a Jamaiky doladěný třtinovým cukrem má jemnou nasládlou chuť s tóny vanilky, sušeného ovoce a oříšků.
Obrázek
Dovolím si sdělit svůj subjektivní názor amatéra.
Tak jsem se osobně dlouho těšil na tuto novinku. Řekl bych velice příjemné překvapení.
Jedná se o sladší pitelný Rum za velmi dobrý peníz srovnatelný s dražší konkurencí.
Kvalitou bych ho přirovnal k Diplomatico Mantuano, který je téměř dvakrát cenově výš.
Není rozhodně převonělý, necítím v něm i žádnou pachuť, voní docela příjemně.
Cítím v něm lehce příchuť božkovských Rumů. Barva trochu světlejší.
Kdo má rád sladší Rumy, vřele doporučuji ho vyzkoušet. Klasika vanilka, ovoce a navíc oříšky tu sedí.
Co bych vytkl, je šroubovací uzávěr. Lahvi by rozhodně slušel korkový špunt.
Nebyl jsem rozhodně zklamán, za mně 78.
Naposledy upravil(a) jarikGSXR dne 24 úno 2018, 09:55, celkem upraveno 1 x.

Fileta
Profesionál
Profesionál

Re: Božkov Republica Exclusive

Příspěvek od Fileta » 23 úno 2018, 12:52

Tento rum jsem pil minulý víkend v hospodě, hodnocení s odstupem času vcelku pozitivní.
Aktuálně akce Makro, cena 266,- Kč/0,7L:
https://sortiment.makro.cz/cs/bozkov-re ... l/253786p/

dopij
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od dopij » 27 úno 2018, 19:16

Tento rum je opravdu příjemné překvapení. Prospělo by mu ještě pár let v sudu, ale jinak mu není co vytknout, zvlášť za tu cenu. Je sladší než např. Zacapa 23 nebo Diplomatico Reserva Exclusiva, ale není přeslazený jako Legendario nebo Capitan Bucanero. Je dostatečně jemný a pěkně voní, nečpí alkoholem. Každopadně můj favorit na běžné popíjení, už jsem načnul druhou láhev a dražší lepší kousky nechávam na svátečnější příležitosti. A ty dražší a horší pro návštěvy :D

jarikGSXR
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od jarikGSXR » 04 bře 2018, 00:23

Souhlas, ještě pár let v sudech a je to super pití (ale bez božkovského ovlivnění, ta příchuť je tam znát)

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 18 dub 2018, 09:44

Velikost:vzorek
Aroma:Měkká, jemná, příjemná. Ananas (Plantation Barbados reserve).
Chuť:Sušený ananas, suché kakao, pichlavý, stopy hořkosti, hořký karamel.
Dozvuk:Sladký, kakao a čokoláda, sušené ovoce, papája, ananas, hořký karamel.
Shrnutí:Pohodový rum, dobře pitelný, příjemný, nic nepřekáží. Pro běžné popíjení by to mohl být kandidát na špici.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 24 dub 2018, 09:09

V pátek jsem dostal 2 panáky u kamaráda na grilovačce a musím říct, že se to Božkovu opravdu povedlo. Půjdu do lahve, jen čekám, až někde narazím na akci s lahví 0,7l, půlltrovka mi přijde moc malá.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 19 kvě 2018, 20:58

Rumfest 2018
Koktejly z Republicy
EPES RÁDES: Pivní cordial, vlašské ořechy bitters
KRISTIÁN: Čerstvá limetková šťáva, bílek, medová voda, švestková povidla
ZLATÝ VĚK: Hruškový likér, apricot brandy, cukrový sirup
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 13 zář 2018, 19:59

Barva:
Alkohol:38 %
Původ:ČR/ Nikaragua, Jamajka, Barbados a Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5918- ... -exclusive
Aroma:Vůně je větrově sladká, bonbónově ulepená, medová (lesní med). Dále je tu skořice, Bari mandle, kakao. Vůně má trochu průmyslový, lehce umělý nádech, ale není to nic, co by výrazně pokazilo celkový slušný dojem. (84 b)
Chuť:Na jazyku docela olejnatý, taky je dost sladký, ale sladkost postupně přechází do jemné kořenitosti, vanilky. Chuťově celkem jednoduché, žádná velká vrstevnatost a komplikovanost, ale za ty peníze asi těžko chtít víc. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Poprvé jsem ochutnal u kamaráda, v prvním dojmu byla Republica docela efektní a zapůsobila, u celé lahve a bližšího zkoumání se postupně ukazují i slabiny. Celkově ale hodnotím jako dobrý počin od Božkova.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 20 led 2019, 11:52

Web:https://www.stock.cz/
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5918- ... -exclusive
Alkohol:38 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,5 l
Aroma:Jednodušší jemná sladkost, nepatrně alkoholová. Převládá připomínka českých rumových pralinek s velkými krystaly bílého cukru uvnitř. K tomu troška kokosu, zavařených třešní, skořice, vanilky a snad i cedrového dřeva.
Chuť:Hebká, zvláště po cukru a exotickém ovoci sladká, doplněná o lékořici, vanilku a nějaké další (ostřejší) koření.
Dozvuk:Delší doznívání chutě, později s náznakem mladého dřeva.
Shrnutí:Rum prostší podoby, ale dobře pitelný. Vezmu-li v potaz cenu, za kterou je aktuálně dostupný – od přibližně 220 Kč, nemám mu moc co vyčíst. Design lahve i etiket se povedl.

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 20 led 2019, 11:53

P. S. Jak tak v poslední době pozoruji, v tuzemských domácnostech se těší stále větší oblibě. Nelze také přehlédnout, že řada lidí si ve spojitosti s Republicou klade vážnou otázku, nakolik se blíží chuti těch lepších rumů (viz například Zacapa, Diplomatico a další), které mnozí z nich ještě ani neochutnali. Kdyby nic, mám pocit, že příchod tohoto produktu na trh s sebou přinesl zvýšenou sháňku po informacích na téma „Rum“, i když třeba jen v obecné rovině.

Odpovědět