Stránka 1 z 1

Dos Maderas Selección

Napsal: 01 lis 2018, 15:28
od Hunter
Dos Maderas selección.jpg
Dos Maderas Selección je směs rumu Dos Maderas 5+5 a směsi desetiletých rumů z Barbadosu a Guyany. Oproti verzi 5+5 a Luxus, které mají 40% alkoholu, je lahvován v síle 42%.
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Guyana a Barbados/Španělsko
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5833- ... -seleccion
Aroma:Karamel, sušené švestky, zakouřenost, trochu kovová vůně, jako rozpálená žehlička, sladší koření. Oproti 5+5 méně bohatá vůně, ale i tak slušné. (87 b)
Chuť:Chuť už je bohatší, ty 2% alkoholu navíc také dělají své. Hodně lékořice, povidla, kapky proti kašli, něco z fernetu, karamel, opálený sud. Olejnatý, na jazyku působí viskózně. (91 b)
Body:89
Shrnutí:Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali tři rumy Dos Maderas, a to 5+5, Selección a Luxus. Šlo o velmi zajímavé srovnání a konečné resumé zveřejním až u vrcholné a nejdražší verze Dos Maderas Luxus. Co se týče té kovové vůně v poznámkách, josé je toho názoru, že se mu jen zaplo topení. 8-)

Re: Dos Maderas Selección

Napsal: 18 lis 2018, 21:59
od josé
Web:http://www.rondosmaderas.com
Alkohol:42 %
Původ:Guyana,Barbados,Španělsko
Velikost:vzorek
Aroma:těžší. suché dřevo. zatuchlejší, masové a kožené sherry. karamel, sušené třešně a kyselejší jablka. trochu perník. nejméně sladké aroma ze trojice. spálené hrozinky, písek. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 2/3. odpovídá vůni. i přes zjevnou sladkost vystupuje drhnoucí opálené dřevo na pomezí hořkosti. umakart, míza. síra. doplněno sušší sherry ovocností. švestky, hrozinky, karamel. pikantní. (b.3/4)
Dozvuk:sládne, hřeje. marmeládový. hrozinky, sušené třešně, kandovaná pomerančová kůra, pecky. (b.2/2)
Shrnutí:trojtest 5+5, Selección a Luxus. oproti 5+5 je sherry sušší, trpčí, pikantní. zajímavý a moc dobrý. (b.0/1)
Body:7+

Re: Dos Maderas Selección

Napsal: 20 led 2019, 17:30
od Kobalt
Špatně jsem si tento vzorek zařadil a v rámci slepých degustací ho měl už dávno. Bohužel jsem se tím ochudil o srovnání se vzorkem Dos Maderas Luxus.
Alkohol:42 %
Poznámka:Barlife RumFest18, vzorek na doma, naslepo.
Aroma:Sladký, karamel, muškátový oříšek, nugát, čokoláda, rumovost, šťavnatá vegetativnost, třtinový cukr, sladké dřevo.
Chuť:Slaďoučký a jemný, sladký karamel, pichlavé koření, víno, zatuchlá vegetace, sladké dřevo, hořká čokoláda, nugát.
Dozvuk:Sladká čokoláda, zatuchlý karamel, karamelová vegetace, nugát. Dlouhý.
Shrnutí:Opravdu dobrý, delikátní pomlsávací.