Pampero Añejo Selección 1938

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Pampero Añejo Selección 1938

Příspěvek od Hunter »

Pampero Añejo Selección 1938.jpg

Rok 1938 v názvu je připomínkou roku založení palírny. Zrání 5-6 let v sudech po bourbonu.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/630-p ... ccion-1938
Aroma:Mléčná čokoláda, cedr, propolis, sladké dřevo, rozinky, kokos. Vůně je povedená, sedí mi. (86 b)
Chuť:Propolis, cedr, opálené dřevo. Chuť není tak sladká a plná, jako vůně, ale je v pohodě. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s Aniversariem. Je někde mezi Especialem a Aniversariem, ale vzhledem k ceně, která je u Selecciónu i Aniversaria obdobná, je hutnější a výraznější Aniversario pro mě jasně lepší volbou.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Pampero Añejo Selección 1938

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Velikost:půllahev
Aroma:cukrově nasládlé (víc než Aniversario). kůže, hodně karamelu. mléčná čokoláda. suché dřevo AO, vanilka, karton. skořice, mandle, kokos. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 1/3. lehčí, hřejivá, koření (hřebíček, vanilka, skořice). výrazněji karamel a dřevo, šťavnatost, ovocné čočky, citrusová kůra a její lehká nahořklost. (b.2/4)
Dozvuk:sladší ovocnost jablečných křížal, dřevo, třešňové pecky, koření, lehká větrovost. (b.1/2)
Shrnutí:jednodušší, pitelný, lehčí rum se znatelným dřevem AO. karamelový. Aniversario mi jede víc. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Pampero Añejo Selección 1938

Příspěvek od tornado »

Pampero Añejo Selección 1938

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Lehčí. Kakao, nepatrně rozinky a zelená třtina. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, nasládlá. Med, třtina, rozinky a nepatrně kakaa.
Dozvuk:Chuť pozvolna bez znatelných změn odeznívá.
Shrnutí:Jednodušší, bezproblémově pitelný kousek. Na lahev to není.
Odpovědět