El Pasador de Oro Gran Reserva

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

El Pasador de Oro Gran Reserva

Příspěvek od Kobalt » 13 dub 2019, 10:54

50.jpg
Druhý ze dvou rumů El Pasador z Rumfestu.
Původ:Guatemala
Alkohol:40 %
Poznámka:Barlife RumFest18, vzorek na doma, naslepo.
Aroma:Hutná, sladká, suchost, aromatické, alkoholový závan, karamel.
Chuť:Sladká, hutná, brandy, hořká čokoláda, hodně výrazná, hodně sladká.
Dozvuk:Hořká čokoláda, kakao, stopy ovoce, sladký.
Shrnutí:Velmi dobrý rum, výraznější a méně ovocný než XO, hrubší než XO.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: El Pasador de Oro Gran Reserva

Příspěvek od Hunter » 09 říj 2019, 08:10

Po zrání v Guatemale se vybrané sudy převezou do Francie, kde se provádí konečné míchaní a následné dostařování v sudech po koňaku.
Barva:
Původ:Guatemala/Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5959- ... an-reserva
Aroma:Včelí plástve, propolis, kůže, hřebíček. Tohle je podle mě naprostá rumová klasika, takhle si představuju prototyp kvalitního rumu, voní vyzrále a zároveň typicky rumově. (88 b)
Chuť:Dřevo, kakao, lesní med, tmavá čokoláda, smažený banán, nasládlost ruku v ruce s mírnou nahořklostí, kterou nevyhledávám, ale tady mě celkový výsledek a mix chutí baví. (88 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnáno na další naší akci s josém, kdy jsme srovnávali 8 různých rumů, a tento skončil na 1. místě (Hunter 2, josé 1). Lepší už pro mě byl jen bratříček tohoto rumu v sudové síle 52%.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: El Pasador de Oro Gran Reserva

Příspěvek od josé » 20 lis 2019, 22:53

Původ:Guatemala/Francie
Velikost:vzorek
Aroma:hutné, koženě rumové. vanilka, kokos, sladší. starý nábytek, příjemné. kapka ovocnosti, kandovaná pomerančová kůra. líbí. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 2/3. sladký, medový. perník, tropická ovocnost, kapka kyselejšího. kůže, hrozinky, opálené dřevo. (b.3+/4)
Dozvuk:odeznívá chuť, žádné překvapení se nekoná. dlouhý, příjemný, nasládlý. (b.1/2)
Shrnutí:dřevitě kořenitý, kožený rum s přezrálým ovocem. potěšil a mně se líbil víc než verze 52. (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
mokrej únor. měsíc nezávislosti. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

Odpovědět