Plantation SC Haiti XO Dry Curaçao

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Haiti XO Dry Curaçao

Příspěvek od Hunter » 06 srp 2019, 10:06

Plantation SC Haiti XO Dry Curaçao finish.jpg

5 let zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě rok v sudu po likéru Pierre Ferrand Dry Curaçao, což je suchý likér na bázi pomerančové kůry, s obsahem alkoholu 40%.
Barva:
Alkohol:40,2 %
Původ:Haiti/Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/8302- ... ry-curacao
Aroma:Intenzivní, až opulentní vůně. Klasické ČSSR rumové pralinky, k tomu trocha sladké ředidlovosti, je to takové sladce "upatlané", med, žužu, marshmallow, třtina, mix tropického ovoce v džusu, ovocná kyselkavost. (92 b)
Chuť:Zprvu je v chuti dost sladký, pak chytne zvláštní kořenitý šmrnc. Sladce ředidlový, objeví se rumové pralinky, třtina, turecký med, v dochuti pak nahořklá pomerančová kůra. (88 b)
Body:90
Shrnutí:Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Velmi nezvyklé dozrávání, jehož výsledkem je nevšední a zajímavý rum, který ale asi nebude pro každého, myslím, že bude buď milován, nebo nenáviděn.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Plantation SC Haiti XO Dry Curaçao

Příspěvek od Hunter » 08 srp 2019, 15:27

Dělal jsem trochu pořádek v evidenci a toto je můj v pořadí 40. ochutnaný rum z dílny Plantation.
Bez evidence se v nich totiž člověk dost špatně vyzná a lehce ztratí. 8-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět