Blue Stamp

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Blue Stamp

Příspěvek od Kobalt » 06 zář 2019, 09:18

bluestamp.jpg
Rum z Mauricia, lokální třtina, destilace z melasy, sudy z jižní Afriky. Americký dub, portské, sherry, ...
Alkohol:42 %
Původ:Mauricius
Příležitost:RumFest 2019
Aroma:Silně aromatický, jasný Mauricius (tak jak ho znám od dob Gold of Mauritius), Bari mandle, výraznější až ostrý, gumové bonbony, trošku zelený prut, oříšky v čokoládě, mladší a živější, občas pálivý.
Chuť:Docela sladký, sypké kakao, Bari mandle, bonbony, stopa hořkosti, pikantní, trocha vegetace, docela jemný.
Dozvuk:Bari mandle, hořké kakao, nasládlý, kakaové máslo, spíše kratší ale silný, jemný.
Shrnutí:Čistý mladší Mauricius, rozumně jemný. Proč ne, dobrý.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue Stamp

Příspěvek od Hunter » 01 říj 2019, 08:12

Barva:
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/6647- ... ed-release
Aroma:Nasládlá třtinovost, mandlový likér, bari mandle. Ale najdou se tu i šťavnatá červená jablka, kakao. Jde o zajímavý mix vůní, který svůj mauricijský původ nezapře. (87 b)
Chuť:Na jazyku olejnatý. Nasládlá míza, rozpuštěné bonbóny ledovky a lehce i bari mandle, dále čerstvá zelená jablka, v dochuti až do pálenky z jablek. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Ochutnáno na další naší akci s josém, kdy jsme srovnávali 8 různých rumů, a tento skončil na 6.-7. místě (Hunter 4, josé 7). Typický zástupce své země, mauricijský styl je originální a líbí se mi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Blue Stamp

Příspěvek od josé » 13 lis 2019, 09:11

Web:https://www.stamprum.com
Velikost:vzorek
Aroma:"mauricijský" styl. mandle, kakao. lehčí, větrové. AO, trocha zelenosti a kvasnic. přijde mi poněkud rozháraný a málo uhlazený. jenom (b.1+/3)
Chuť:sladkost 0/3. hned z první zvláštní zemito křenová složka. větrová, působí řídce, voda z kokosového ořechu. dost dřeva. kakao, třtina. nějak nevím, zda se mi líbí nebo vlastně ne. (b.2/4)
Dozvuk:sladký, karamel, lískové ořechy a mandle v čokoládě, hodně čerstvý kokos. to mě baví. (b.1+/2)
Shrnutí:zapadá do stylu běžnějších mauricijských rumů - měl jsem třeba Gold of Mauritius nebo Blue of Mauritius. na zaokrouhlení (b.0+/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět