Božkov Republica Reserva

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Božkov Republica Reserva

Příspěvek od Hunter » 11 říj 2019, 14:39

Božkov republica Reserva.jpg
Novinka od Božkova, Republica Reserva, je namíchána ze šesti třtinových rumů pocházejících z Nikaraguy, Barbadosu, Dominikánské republiky, Trinidadu, Guyany a Jamajky, z nichž některé zrály v dubových sudech až 12 let. Oproti Republice Exclusive se nám krom přidání rumů z Trinidadu a Guyany zvedl alkohol ze 38 % na 40 %.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:ČR/Nikaragua, Barbados, Dominikánská republika, Trinidad, Guyana, Jamajka
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/8769- ... ca-reserva
Aroma:Karamel, medovina, med, povidla, včelí plástve. Nasládlá, hřejivá a příjemná vůně. (88 b)
Chuť:Karamel, ořechy, čokoládové pralinky, exotická dřevitost, v dochuti pak pomerančová marmeláda a tmavá čokoláda. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Novinka od Božkova mě hodně překvapila, takový skok v kvalitě oproti Republice Exclusive jsem nečekal. Tohle už je kvalita, která může směle konkurovat rumům násobně dražším. Jen jsem ochutnal, a rovnou jsem ho šel koupit, tohle vypadá na stálici mého baru. Když nebudu brát doporučovanou cenu, ale akční, za kterou je momentálně v HyperAlbertu, tedy 0,5 litru za 319 korun (0,7 litru pak v akci za 449 korun), tak oproti základní Republice je ten pokrok za 100 korun příplatku opravdu nečekaně velký. Momentálně i jeden z nejlepších poměrů cena/výkon na našem trhu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

dopij
Abstinent
Abstinent

Re: Božkov Republica Reserva

Příspěvek od dopij » 13 říj 2019, 20:29

Děkuji Hunterovi za recenzi. Koupil jsem pullitrovku v Bille v akci za 299, a je to opravdu dobrá Rozumně Uložená Měna (RUM).
Za ty peníze mi nevadilo zdegustovat za den půl lahve, a porovnat s ostatními rumy co mám doma. Stylem je to sladší rum, tak hlavně s těmi jsem porovnával. Ač mám pana prezidenta (Presidente Marti), velice rád, tak musím uznat, že Republica reserva je mu velice zdatnou konkurencí, a netroufnu si říct, co je lepší. Republica se mi jeví trochu ovocnější, ale jinak bych mezi ně dal rovnítko. V Diplomaticu reserva exclusiva cítím víc čokolády, ale jinak taky srovnatelné. V dochuti se mi dokonce Božkovská reserva jeví lépe.
Jediné, co mě na tomto rumu mrzí je ten šroubovací uzávěr. Korek by mu slušel více.
PS: Pokud by měl někdo výhrady k mému hodnocení, tak ať prosím vezme v úvahu, že jsem kvůli němu obětoval asi rok životnosti svých jater :-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 13 říj 2019, 21:09

Do rumu se dává pěkně natvrdo cukr, aby se to dalo pít, víno na tom není o moc líp, do whisky se přilívá vznešeněji PX jako že "finišujeme", svět je divný místo :) Dneska to jsou všechno koktejly (neříkám že špatný) a na poctivý destilát člověk nenarazí ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 13 říj 2019, 22:13

dopij píše:
13 říj 2019, 20:29
Za ty peníze mi nevadilo zdegustovat za den půl lahve, a porovnat s ostatními rumy co mám doma.
Slušný sportovní výkon :clap:

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 13 říj 2019, 22:37

Nethar píše:
13 říj 2019, 21:09
Do rumu se dává pěkně natvrdo cukr, aby se to dalo pít, víno na tom není o moc líp, do whisky se přilívá vznešeněji PX jako že "finišujeme", svět je divný místo :) Dneska to jsou všechno koktejly (neříkám že špatný) a na poctivý destilát člověk nenarazí ;-)
Si ten poctivý musíš vyrobit sám. Zkušenosti už na to za ty roky máš, ne? ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 říj 2019, 12:27

Co ty víš, co popíjím, když se uculuju nad recenzemi Božkova :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 24 říj 2019, 09:00

Info:batch L9261M11/2
Web:https://www.bozkov.cz
Velikost:vzorky
Aroma:výraznější než Exclusive, ale podobné. mandle, dřevo, opálenost, karamel, kůže. punč, třešňový kompot, lékořice, prskavky. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 2/3. karamel, ovocnost až k PX, pomerančová kůra, dřevo, kořeněná (hřebíček, skořice, pendrek). (b.2+/4)
Dozvuk:sladký po ovoci - třešňový kompot, sušené švestky, jablka a třešně. tabák, skořice, spálený cukr, kovovost, ořechovka, cola, káva. dost dobrý. (b.1+/2)
Shrnutí:výrazný pokrok k lepšímu od Exclusive. sladkost ještě snesitelná (OK, mám teď v oblibě suché rumy). v pohodě. (b.0+/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 06 lis 2019, 22:06

Web:https://www.bozkov.cz/
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/8769- ... ca-reserva
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,5 l
BarCode:8594005021044
BottleCode:L9261E31/2
Aroma:Výraznější jemná sladkost, nepatrně kořením a alkoholem vyostřená. Převládá připomínka českých rumových pralinek s velkými krystaly bílého cukru uvnitř. Dost možná je někdo ještě polil zbytkem višňového likéru. Závan cedru s větrovou špičkou. Náznak kokosu, skořice, pepře, vanilky, později také šťávy z exotického ovoce s kapkou medu.
Chuť:Plnější, slušně prokreslená. Příjemná sladkost, která nesklouzává k jakékoliv prostotě. Opět zde sice máme onen bílý cukr, naštěstí ale ve vší solidnosti doplněný o notnou dávku exotického ovoce. K tomu cedrové dřevo, hořká čokoláda, koření v podobě lékořice či vanilky.
Dozvuk:Delší. Na jazyku a patře pak přebývají stopy sušeného ovoce, čerstvého prutu právě zbaveného kůry a jisté parfémové syntetičnosti.
Shrnutí:Viz můj starší, přesto stále platný komentář: "Oproti Exclusivě se jedná o znatelně vyspělejší pití. Tedy souhlasím s Hunterovým názorem, že jde o povedený produkt. Zároveň nelze přehlédnout, že Reserva vychází z dosti podobných základů, na nichž vyrostla Exclusiva. Jakási Exclusiva na steroidech s připomínkou Angostury 1919. Každopádně je to dobré. Reserva už skutečně stojí za všimnutí, chcete-li v základu zajímavý rum."

Odpovědět