Heffron 5 yo Original

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Heffron 5 yo Original

Příspěvek od Hunter »

Legionar 5 yo.jpg

Přímý konkurent Republica Exclusive od Božkova, rum Legionář, je původem z Panamy a na trh ho uvádí Palírna U zeleného stromu. Pod názvem Legionář se prý kvůli kolizi názvu s jakýmsi pivem už nadále nebude prodávat a měl by být k dostání pod jménem Heffron.
Já jsem tento rum viděl v Lidlu, ale ignoroval jsem ho, ale nakonec si ke mně našel cestu ve formě slepého testu, který pro mě přichystal kamarád. Takže jsem měl možnost ochutnat nezatížen předsudky.
Barva:
Alkohol:38 %
Původ:ČR/Panama
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/8706-legionar-5-year
Aroma:Kůže, káva, za tím v druhé vlně trocha hřebíčku. (83 b)
Chuť:Chuť je fajn nasládlá, do mléčné čokolády, medu, nasládlé kořenitosti. Ale je tu i třtina, melasa, kakao. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Půllitrovka stojí nějakých 219 korun, co jsem tak zjišťoval, to je akční cena Republica Exclusive. Oproti ní mi přijde o něco zajímavější, vzhledem k ceně s ním nemám problém, na nějakou nenáročnou akci někde na chalupě opravdu dobrá volba.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Legionář 5 yo

Příspěvek od tornado »

Legionář 5 yo

Alkohol:38 %
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Lehké, nevýrazné, trochu zatuchlé. Káva, perník a nepatrně pomerančů. Po odstání zatuchlost zmizí.
Chuť:Lehká, sladká. Třtina, rozinky a tmavá čokoláda.
Dozvuk:Trochu zesládne a zvýrazní se tmavá čokoláda.
Shrnutí:Na svou kategorii je OK.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Heffron 5 yo

Příspěvek od josé »

heffron.jpg
heffron.jpg (24.1 KiB) Zobrazeno 2410 x
Info:bottle code: L19326
Web:https://palirnauzelenehostromu.cz
Alkohol:38 %
Původ:ČR/Panama
Velikost:vzorky
Aroma:slabé, nevýrazné. trochu zemité, hořec, zelený klacek, třtina. plastovost. burizony, mandle, karamel, pomnerančové želé, trocha dřeva. (b.0+/3)
Chuť:sladkost 2/3. řidší, lihová. nahořklost zakrytá sladkostí, med, koření, dřevo, trocha kávy. zvláštní umělost. (b.1/4)
Dozvuk:sladký. mandle v cukru. karamel. peprnost, štiplavý. pak se objeví mírná ovocnost - jablka, mango, papája. (b.0+/2)
Shrnutí:kořenitý, sladký, likérový. žádný zázrak. zvláštní umělost je v celém projevu. nevím, zda to tak tak má být nebo je to chyba várky. mně rozhodně vadí. a to byla čerstvě načnutá lahev. sladkostí zamaskované nic. na míchání asi OK, samotný raději ne. z domácí lowendové produkce pravých rumů nejslabší. (b.0/1)
Body:2
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Heffron 5 yo

Příspěvek od Kobalt »

Na Rumfestu šli ochutnat i nějaké experimentální dostařované verze (takže i s tímto základem jde dál pracovat) a ještě neředěný a nedoslazovaný základní destilát - trošku ostřejší a ne moc bohatý. Ale zase, je to mladý levný rum, takže by z toho možná šlo vytáhnout i víc. Jenže pro spotřebitele je to nutné naředit, dobarvit, osladit a dochutit...
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Heffron 5 yo

Příspěvek od Simson »

Kobalt píše: 27 lis 2020, 11:14 Na Rumfestu šli ochutnat i nějaké experimentální dostařované verze (takže i s tímto základem jde dál pracovat) a ještě neředěný a nedoslazovaný základní destilát - trošku ostřejší a ne moc bohatý. Ale zase, je to mladý levný rum, takže by z toho možná šlo vytáhnout i víc. Jenže pro spotřebitele je to nutné naředit, dobarvit, osladit a dochutit...
:handgestures-thumbupright:
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Heffron 5 yo

Příspěvek od lalos »

Info: Domácí test československých low-end rumů zastoupených Republikou Reserva, Heffronem, Professorem a rumem Black Stamp

Heffron je pětiletý rum u vedený na trh Palírnou u Zeleného Stromu z Prostějova. Destilát pochází původem z Panamy. Lahev jde pořídit za cenu cca 250Kč/0,5l.
Web:https://rumratings.com/brands/11750-heffron-2015-5-year
Web:https://www.rumheffron.cz/
Alkohol:38 %
Barva:
Velikost:Lahev
Aroma: Řidší, vodová. Nějaká káva, čokoláda. Vcelku nevýrazná.
Chuť: Sladce vodová, řídká. Třtina, lehce nahořklá, lihová
Dozvuk: Nahořklý, krátký, lihový. Tmavá čokoláda.
Shrnutí: Nejslabší z testovaných rumů, i když rozvířil tuzemskou rumovou scénu spolu s Republikou pěkně. Sladký a nevýrazný. Za ještě nižší cenu bych bral Professore, což je lepší pití.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Heffron 5 yo Original

Příspěvek od Kobalt »

Klasický Heffron, nyní s příchodem dalších verzí přejmenovaný na „Original“
Alkohol:38 %
Původ:Panama
Příležitost:Rumfest 2021
Příležitost:Slepá degustace Heffron
Aroma:Jemný, méně výrazný, ovoce, koření.
Chuť:Docela plný, hodně sladký, nejsladší z trojice.
Dozvuk:Cukrový, sladký, plný a dlouhý, jednoduchý.
Shrnutí:Jednoduché, sladké, pitelné.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Heffron 5 yo

Příspěvek od josé »

Info:bottle code: L19326
Web:https://palirnauzelenehostromu.cz
Alkohol:38 %
Původ:ČR/Panama
Velikost:vzorek
Naslepo:ano 3x Heffron
Aroma:vegetativnost, dřevo, kůra, zemitost. lehce nasládlé, vanilka. (b.0+/3)
Chuť:sladkost 2/3. kávová nahořklost, dřevo, lihovější, řidší, jehličky, zelené tóny. (b.1/4)
Dozvuk:větrový, čokoláda, výrazněji karamel. máta. (b.0+/2)
Shrnutí:sladší, trocha dřeva. zeleno-zemito-plastový. cukrem zamaskovaná bída. nesedí mi. v porovnání s novým 5 yo Bourbon a 10 yo je tento nejslabší. je hodně podobný 5 yo Bourbon, navíc sladší. (b.0/1)
Body:2
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Heffron 5 yo Original

Příspěvek od tornado »

Heffron 5 yo Original

Alkohol:38 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,05 l z RumFestu 2021
Aroma:Lehčí, není moc výrazné. Tmavší sladká třtina, med, rozinky a stopa lihovitosti. Po odstátí se objeví nepatrný náznak travnatosti.
Chuť:Jemná, až likérově sladká. Třtinový cukr, kapka pomeranče, marcipán a nepatrně tmavé čokolády.
Dozvuk:Chuť rychle ztratí tělo a zanechává dlouhý sladký dojem po třtině, ovocných bonbónech a medu.
Shrnutí:Jednoduchý nenáročný sladký rum, na popíjení to zrovna není.
Odpovědět