Ron Maja 8 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ron Maja 8 yo

Příspěvek od Hunter » 08 led 2020, 08:37

Ron Maja 8 yo.jpg
Ron Maja 8 yo.jpg (30.88 KiB) Zobrazeno 454 x
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Salvador
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3930-ron-maja-8-year
Aroma:Klasická kožená vůně, k ní se přidává med a jemná kořenitost, skořice a včelí plástve. Později se objeví i pepř a nové koření. (86 b)
Chuť:Na jazyku jemně olejnatý, příjemně nasládlý. Med, kůže. Klasicky rumový, pohodový kousek. Není nijak zvlášť originální nebo zvláštní, ale je fajn. (86 b)
Body:86
Shrnutí:Ochutnal jsem na další společné degustaci s josém. Mé první setkání s rumy ze Salvadoru. Za zmínku stojí, že jde o poctivých 8 let zrání, není to žádný solera systém, při kterém jsou neznalí zákazníci klamáni číslovkami jako 23 a podobně. Na naší ochutnávce 8.-9. místo, za mě tedy 3.-4., ale u josého poslední 10. Nějak se naše chutě a preference poslední dobou rozcházejí, dřív jsme měli shodu až neuvěřitelnou. A pozor na záměnu, osmiletý Ron Maja má ještě limitovanou edici, dozrávanou v sudu po červeném vínu Châteauneuf du Pape.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Ron Maja 8 yo

Příspěvek od josé » 01 úno 2020, 18:12

Web:http://ronmajaelsalvador.com
Původ:Salvador
Velikost:vzorek
Aroma:lehce nasládlé. trochu dřeva nahnilého, trochu zeleného. seno, sušené kopřivy. možná trochu plastové. karamel. (b.1/3)
Chuť:sladkost 2/3. lehká plastovost. cukr, dřevo, vanilka, tresť rumových pralinek. ovocná šťáva, třešňový kompot. dřevo. (b.2/4)
Dozvuk:sladší, cukr, hřebíček. lehká ananasová ovocnost, třešňový kompot a vanilka. (b.1/2)
Shrnutí:obyčejnější, ale pitelný. zprvu sladký, pak vystoupí ovoce a koření. moc nezaujal. na naší degustaci jsem si dal trojici Maja vedle sebe. 12 a 8 CHdP finish mám nastejno (6 bodů) a tato obyčejná 8 dost ztrácí. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Ron Maja 8 yo

Příspěvek od Kobalt » 24 bře 2020, 13:14

Původ:El Salvador
Příležitost:Rumfest 2019 vzorky na doma
Aroma:Kakao, karamel, nějaké ovoce, nějaké dřevo, trochu sladší, trochu ostřejší.
Chuť:Sladší, řidší, ostřejší, ostré kakao, ovoce, mandarinky, vlastně dost sladká.
Dozvuk:Hrubější ale příjemný, sladší, ovoce, mandarinky.
Shrnutí:Obyčejné, ostřejší, jde to. Obě další Maji jsou znatelně lepší.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět