Ron Maja 12 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ron Maja 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Ron Maja 12 yo.jpg
Ron Maja 12 yo.jpg (12.01 KiB) Zobrazeno 797 x
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Salvador
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3929-ron-maja-12-year
Aroma:Med, šťavnatá ovocnost, včelí plástve, kůže, skořice, hřebíček. (86 b)
Chuť:Delší ležení v sudu chuť oproti osmileté verzi posunulo ke kávě, objeví se i taniny, trocha hořké čokolády, vanilka, med, staré dřevo. Pro mě osobně je mladší verze zajímavější, tady mi to nahořklost trochu kazí. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnal jsem na další společné degustaci s josém. Na naší ochutnávce 7. místo, za mě tedy 5.-7., josé 6.-7.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Ron Maja 12 yo

Příspěvek od josé »

Web:http://ronmajaelsalvador.com
Původ:Salvador
Velikost:vzorek
Aroma:výrazné dřevo. karamelové, nasládlé. koření, kůže, bylinky, skořice. (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. super, není přeslazený. dřevo. hodně pikantní, hřejivé koření (skořice, pepř, lékořice, hřebíček). med, lakované dřevo. (b.3/4)
Dozvuk:sládne a ukazuje víc ovoce, spíše sušeného - hrozinky, třešně. čokoláda, káva. větrový, hřeje kořením. (b.1/2)
Shrnutí:o trochu sušší, ale charakterově rozhodně podobný osmičkám. na naší degustaci jsem si dal trojici Maja vedle sebe. zatímco obyčejná 8 dost ztrácí (4 body), 8 CHdP finish mám nastejno s touto 12. někdy bych dal přednost tomuto suššímu a kořeněnému a jindy zas zvláštně ovocně sladkému. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Profesionál
Profesionál

Re: Ron Maja 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Původ:El Salvador
Příležitost:Rumfest 2019 vzorky na doma
Aroma:Sladší, trochu hutnější, sladké koření, ovoce, hlubší, jemná, lehounce zatuchlá.
Chuť:Plnější ale slabší, ovoce, karamel, plná a jemná, nevýrazně šťavnatá, snad trocha dřeva.
Dozvuk:Plný, delší, méně sladký, sladké koření, ovoce, sladké zatuchlé dřevo.
Shrnutí:Dobrý jemný rum. Ale radši bych měl zajímavější 8 yo Châteauneuf du Pape finish.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět