Ron Maja 8 yo Châteauneuf du Pape finish

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ron Maja 8 yo Châteauneuf du Pape finish

Příspěvek od Hunter » 17 led 2020, 08:14

Ron Maja 8 yo Châteauneuf du Pape finish.jpg
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Salvador
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/9046- ... ish-8-year
Aroma:Oproti nefinišované osmileté verzi je tato, ze sudu po červeném vínu z vinařství Château La Nerthe z apelace Châteauneuf du Pape, mnohem bohatší. Kůže, včelí plástve, med, skořice, přidává se sladce ovocná až květinová vůně, kokos a sladké sherry. (91 b)
Chuť:Sladce ovocná, medová, do kokosu, rozinek, sherry Pedro Ximénez. Hřebíček, med. Chuťová bomba, olejnatý dojem na jazyku a bohatství chutí a dojmů. (95 b)
Body:93
Shrnutí:Ochutnal jsem na další společné degustaci s josém. Mé první setkání s rumy ze Salvadoru. Za zmínku stojí, že jde o poctivých 8 let zrání, není to žádný solera systém, při kterém jsou neznalí zákazníci klamáni číslovkami jako 23 a podobně. Na naší ochutnávce 2. místo, s tím, že za mě tedy jasně a s velkým náskokem 1., ale u josého až 6,.-7. místo. Nějak se naše chutě a preference poslední dobou rozcházejí, dřív jsme měli shodu až neuvěřitelnou. Kdybych měl tento rum k něčemu přirovnat, tak mi připomíná Ron Espero XO. Bohužel se bude asi jen těžce shánět, jde o limitovanou edici, pouhých 315 kusů, škoda.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

miromen
Abstinent
Abstinent

Re: Ron Maja 8 yo Châteauneuf du Pape finish

Příspěvek od miromen » 25 led 2020, 18:08

Taky jsem tento rumik pořidil a musim řict, že mě velmi mile překvapil.
Možna to bude znit divně a i kdž mi chuťově uplně nesedi tak přesto mi Maja velmi chutna, ale předevšim mi přijde velmi kvalitni a v zhledem k ceně pusobi až "luxusně". Když jsem si po něm dal již delši dobu odstavenou Republica Exclusive tak to bylo jako bych si hubu vyplachnul vodou z pračky...hrozny to rum.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 02 úno 2020, 14:58

Web:http://ronmajaelsalvador.com
Původ:Salvador
Velikost:vzorek
Aroma:výraznější než nefinišovaná Maja 8. dřevo, nasládlost, ořechy, vařená rýže, čokoláda. sušené ovoce - ananas, jablka. med. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. zvláštní sladká ovocnost - když vím o finishi po sladkém víně, tak asi jo. ananas, třešně, meruňky. med. kořeněná, perlivá. mléčná čokoláda. výrazná chuť. sladká a hodně ovocná. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, ovocný, třešně, hrozinky, čokoláda, hřejivé koření, skořice, mandle. (b.1/2)
Shrnutí:sladký, ovocný a kořeněný rum. o hodně lepší než nefinišovaná osmička. na naší degustaci jsem si dal trojici Maja vedle sebe. 12 a tento 8 CHdP finish mám nastejno, zatímco obyčejná 8 dost ztrácí (4 body). (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 24 bře 2020, 13:26

Původ:El Salvador
Příležitost:Rumfest 2019 vzorky na doma
Aroma:Sladká ale sušší, jemná, sladké ovoce, snad květiny, pouťové cukrovinky.
Chuť:Jemná, sladká, pikantní, do sucha ale sladká, ovoce, květiny, bonbony, pouťovost.
Dozvuk:Výrazný a dlouhý, sladké ovoce, sladké dřevo, bonbony, šťavnatý a cukrový.
Shrnutí:Docela dobrý rum. Lepší než obyčejná 8 yo, u mě možná vítězí i nad 12 yo.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět