Ron de Jeremy Holly Wood 18 yo Bourbon Barrel 2018

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1014
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň, Písek

Ron de Jeremy Holly Wood 18 yo Bourbon Barrel 2018

Příspěvek od Kobalt »

Jeremy_bourbon.PNG
(Rumy od) Rona Jeremyho asi představovat nemusím. Toto je série z roku 2018 která obsahuje 3 kousky Holly Wood a jeden kousek XXXO ze které jsem měl tu možnost porovnat všechny 3 Holly Woody. Ti pocházejí z (nyní už zavřené) palírny Uitvlugt z Guyany. Všechny 3 jsou velmi limitované (Bourbon 144 lahví, Cognac 222 nebo 294 lahví a Malt Whisky 138 lahví) ale v roce 2019 byly stočeny další sudy. Tento Bourbon Barrel je z nich nejmladší, vzhledem k uzavření palírny v roce 2000 to bude z posledního roku destilace. Zrál 18 let v sudu po bourbonu a podezírám ho že většinu toho času strávil v sudu ležícím na kontinentu a ne v Guyaně.
 

Alkohol:54 %
Původ:Guyana, Uitvlugt
Velikost:velký vzorek, srovnání Holly Wood Collection
Aroma:Nasládlé ovoce, dřevo, suché dřevo, tropické ovoce. Je uzavřený, chce ho nechat rozdýchat. Nejdřív to vypadá že je jemný a sladší, poté se intenzivně ozve bourbon, bourbonové piliny a dřevitý smrádek.
Chuť:Na začátku se zdá méně sladký a lehce pichlavý se sušeným tropickým ovocem a trochou dřeva. Pak se rozjede ostřejší bourbon a ostrá dřevitost bourbonových pilin.
Dozvuk:Rovnou ostré dřevo a výrazný bourbon, sladce dřevitý, nasládlé dřevo, drsné dřevo. Ale také parfémová nasládlá pachuť.
Shrnutí:Zvláštní hodně dřevitý bourbonový rum. Ta pachuť to přesunula do divnosti, na 18 let je také dost ostrý. Navíc s přestřelenou cenou to opravdu není kandidát na nákup.
Pro porovnání tu ještě mám jeden rum z Uitvlugt, Plantation Extreme N°2 18 yo Guyana. Ta všechny tyhle HollyWoody zašlape s přehledem do země.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět