Ron de Jeremy Holly Wood 20 yo Cognac Barrel 2018

Odpovědět
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Ron de Jeremy Holly Wood 20 yo Cognac Barrel 2018

Příspěvek od Kobalt »

Jeremy_cognac.PNG
(Rumy od) Rona Jeremyho asi představovat nemusím. Toto je série z roku 2018 která obsahuje 3 kousky Holly Wood a jeden kousek XXXO ze které jsem měl tu možnost porovnat všechny 3 Holly Woody. Ti pocházejí z (nyní už zavřené od roku 2000) palírny Uitvlugt z Guyany. Všechny 3 jsou velmi limitované (Bourbon 144 lahví, Cognac 222 nebo 294 lahví a Malt Whisky 138 lahví) ale v roce 2019 byly stočeny další sudy. Tento Cognac Barrel je destilován 1997 a zrál nejdříve 2 roky v sudu po bourbonu a poté 18 let v sudu po cognacu (a podezírám ho že většinu toho času strávil v sudu ležícím na kontinentu a ne v Guyaně).

Alkohol:51 %
Původ:Guyana, Uitvlugt
Velikost:velký vzorek, srovnání Holly Wood Collection
Aroma:Měkký, silně nasládlý, příjemný, uzavřený, slabší, pichlavé ovoce. Mdlé dřevo, stopa brandy, bylinky, občas se objeví mýdlo, jednou jsem našel i nějaký plast.
Chuť:Výrazné ovoce, čokoláda, sladké dřevo, docela sladká, trochu trpká, lehce něco zvláštního. Pikantní, skoro šťavnatý ale ostrý, lehce do ovocných pálenek.
Dozvuk:Sladké pichlavé dřevo, sladké ovoce, hodně dřeva, silná nasládlost, dost výrazný a pikantní, trochu zvláštní, ovocná pálenka a stopa medu.
Shrnutí:Zajímavý až zvláštní intenzivní rum. Zajímavější než Bourbon Barrel ale pořád je na 20 let hodně ostrý a škoda divnosti ve vůni. Jednou asi stačilo.
Pro porovnání tu ještě mám jeden rum z Uitvlugt, Plantation Extreme N°2 18 yo Guyana. Ta všechny tyhle HollyWoody zašlape s přehledem do země.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět