Ron de Jeremy Holly Wood 20 yo Malt Whiskey Barrel 2018

Odpovědět
Kobalt
Profesionál
Profesionál

Ron de Jeremy Holly Wood 20 yo Malt Whiskey Barrel 2018

Příspěvek od Kobalt »

Jeremy_malt.PNG
(Rumy od) Rona Jeremyho asi představovat nemusím. Toto je série z roku 2018 která obsahuje 3 kousky Holly Wood a jeden kousek XXXO ze které jsem měl tu možnost porovnat všechny 3 Holly Woody. Ti pocházejí z (nyní už zavřené od roku 2000) palírny Uitvlugt z Guyany. Všechny 3 jsou velmi limitované (Bourbon 144 lahví, Cognac 222 nebo 294 lahví a Malt Whiskey 138 lahví) ale v roce 2019 byly stočeny další sudy. Tento Malt Whiskey Barrel zrál 20 let, z toho pravděpodobně většinu nebo celý čas v sudu po nějaké malt whiskey (a podezírám ho že většinu toho času strávil v sudu ležícím na kontinentu a ne v Guyaně).

Alkohol:53 %
Původ:Guyana, Uitvlugt
Velikost:velký vzorek, srovnání Holly Wood Collection
Aroma:Slabší, trochu zatuchlá, divné dřevo, zelené ovoce, přezrálé ovoce. Zvláštní ale zajímavý.
Chuť:Silně nasládlá, sladké ovoce, cukr, přezrálé ovoce, ovocná trpkost, skrytě dost ovoce, silná až hrubá chuť, výrazná a vysušující.
Dozvuk:Dřevo, trpké ovoce, sladké divné ovoce, spousty ovoce, sladce drsné a intenzivní.
Shrnutí:Nezvyklý rum ale propil jsem se skrz něj, zajímavý intenzivní rum. Na 20 let nic moc, cena taky strašná, ale z Holly Wood edice je to ten nejlepší.
Pro porovnání tu ještě mám jeden rum z Uitvlugt, Plantation Extreme N°2 18 yo Guyana. Ta všechny tyhle HollyWoody zašlape s přehledem do země.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět