Angostura 1824

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Angostura 1824

Příspěvek od Hunter »

Angostura_1824_12Y_Bx.jpg
Dnes si představíme rum z Trinidadu a Tobaga, nejvyšší kvalitu, jakou značka Angostura nabízí.
Angostura 1824 je namíchána z nejlepších rumů firmy. Tyto rumy zrály v sudech po bourbonu po dobu nejméně 12 let, byly ručně smíchány master blenderem a znovu uloženy do sudů. Letopočet 1824 připomíná rok, kdy byl v Angostuře poprvé vyroben rum. Hrdlo je masivně zapečetěno voskem, s otištěnou pečetí. Ve skutečnosti působí lahev ještě lépe, než na fotografiích, počínaje reliéfem lodi na krabici, přes pečetní vosk, korek usazaný v krásné dřevěné zátce s erbem, až po číslování jednotlivých lahví. Nejkrásněji zpracovaná rumová lahev, z těch, co se mi zatím dostaly do spárů.
Pro srovnání jsem testoval s Ron Barceló Imperial, který mám hodně rád.
Musel jsem dokonce přehodnotit bodování rumů, konkrétně dvou mých doposud nejoblíbenějších-Angostrura 1919 a Pampero Aniversario tak mají v současném rumovém žebříčku 90 bodů místo původních 95, jinak se nic nemění. Zjistil jsem, že jejich body byly přece jen trochu nadsazené. Oproti Angostuře 1919 tak máte za vyšší cenu i vyšší kvalitu, vyzrálost je opravdu znát.
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Ve vůni vosk, včelí plástve, propolis,staré dřevo, působí velmi vyzrále, a nad vším je nezaměnitelný hřebíček s medicinálními tóny.
Učiněná pastva pro moje čichové buňky.
Chuť:První dojem nádherné jemnosti vzápětí vystřídá pikantní plná chuť, kouřovitost, angosturská medicína, vyzrálost.Dochuť je extrémně dlouhá, a stejně jako ve vůni i chuti je v duchu hřebíčku a medicíny, pro kterou asi bude buď zatracována, nebo milována.Já patřím určitě do druhé skupiny. Angostura mi vyloženě sedí, tahle její vlastnost ji odlišuje od ostatní rumové produkce a je díky tomu nezaměnitelná a originální.
Body:92



Na závěr něco ocenění, které Angostura 1824 získala:

2002
Wine and Spirit International Design Awards
Silver medal
2006
Germany’s Mundus Vini competition
Gold medal
2009
San Francisco World Spirits Competition
Best Rum/Double gold medal
International Wine and Spirit Competition - UK
Gold medal - Best in Class
2010
The Spirits Business Rum Masters 2010
Gold medal
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Angostura 1824

Příspěvek od Petr »

Spíše se to týká, z jistého pohledu, tématu na jiném vláknu, ale .. má to 75 % (150 Proof) :mrgreen: - a je to British Navy Pusser´s Rum. Když jsem tak byl jednou ve skladu, zmrzlej jako ..., napadlo mne, s jistými obavami, rozproudit si krev tímto protahovákem. Opatrně s nosem do sklenky, abych si ho nezrasoval píchajícím alkoholem, a ono nic. :snooty: Tak si povídám, nadechnout, loknout, vydechnout, abych tam nezůstal bez dechu a zase nic. :mrgreen: :snooty: Těžko tomu uvěřit, ale tenhle rum je celkem lehce pitelný, nicméně leze velmi rychle "do hlavy". S kapkou vody, teď jsem doma zkusil, ... zrádné pití. Rozumějte - pije se moc dobře. Určitě by z něho byl i velmi dobrý grog. Hold na lodích se muselo dřive šetřit místem. Není proto divu, že v soudcích vozili i takovouhle výbušinu, zbytečně neředěnou vodou. Podle jistých známých je ovšem na pití nejlepší Pusser´s 54,5 %, že bych ho teda otevřel, jestli nekecají ? :doh: Námořníku, znáš ho? :idea:
Rumoví fanoušci všech koutů Česka spojte se, ... sakra, říkal jsem to a už je to tady - má být: zájemci o oba testovací vzorky, hlaste se :hand:
Přílohy
RUM_PUS11.jpg
RUM_PUS11.jpg (10.55 KiB) Zobrazeno 5705 x
Marek

Re: Angostura 1824

Příspěvek od Marek »

ta medicinska chut...
je opravdu typicka a jak pises, bud zatracovana a nebo milovana... prvni dve tri ochutnavky jsem z ni byl skoro znechucen a dokonce jsem premyslel o pajcovani... druhou pulku flasky jsem si vylozene vychutnaval a dokonce jsem to posunul na zebricku pred jine rumy!!!
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Angostura 1824

Příspěvek od Nethar »

Tak jakýpak je tento rumíček barvy krásně temně načervenalé, jehož vůně se již rozlévá po okolí?
Web:http://www.angostura.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:rozinková, přiměřeně sladká vůně, bohatá, působí až tak nějak hutně olejovitě, což asi u vůně působí divně, ale nevím, jak to popsat, snad máslovitá, nehrne se do toho po hlavě, ale o to více je příjemná
Chuť:něco navíc v té rumovitosti cítím, trochu mi to přípomíná Angosturu, takový zvláštní druh kořenitosti, až trochu dezinfekčnosti, taková nasmrádlost, není mi to úplně příjemné
Dozvuk:dřevitě kořeněné "nasmrádlé" dokončení
Shrnutí:Tak jsem se u vzorku opět pobavil, Angostura mi připomíná Angosturu :-) No dobře, aspoň že jsem po nějakém čase bez alkoholu úplně nezakrněl. Takže k té medicínskosti - je tam, přijde mi ještě výraznější než u 1919. Vůně je krásná, ta chuť mně úplně nesedí ani tady ani u 1919, ze které už jsem dalece za polovinou, ale tak úplně jsem si ji ještě neoblíbil, abych pravdu řekl. Na kvalitě rumu však neubírá. Hunterovi patří velké díky za vzorek!
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Angostura 1824

Příspěvek od Hunter »

U Angostury 1824 došlo ke změně designu lahve.Už se můžete setkat i s touto novou verzí:
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Ghandimaster

Re: Angostura 1824

Příspěvek od Ghandimaster »

Mám ještě více než polovinu láhve a ještě se s ní zodpovědně a s rozvahou zkusím popasovat, ale zatím se mi potvrzuje, že medicinálnost zatím není cesta mého srdce :|
Angostura 1824.jpg
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Angostura 1824

Příspěvek od josé »

Web:http://angosturarum.com
Alkohol:40 %
Původ:Trinidad
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:nasládlé, dřevo, míza. karamel. kapka citronu a těžší ovocnosti, švestkové křížaly. hořký likér. v chuti mi přišla nejmíň intenzívní. (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3. řidší. karamel, lehká nahořklost dřeva. citron, skořice. (b.1/4)
Dozvuk:sladší. odeznívání chuti. nic nového se neobjevuje (b.1/2)
Shrnutí:doplnění mezer v základním vzdělání v rámci slepého trojtestu vzorků Angostura 1824 vs 1919 vs NO.1. po odtajnění jsem překvapen. je to poslední místo. že by vyvětralá a dlouho načatá lahev? mám takový dojem, že už v ní při nalévání moc nebylo. rád dám šanci na reparát. za půlbody ve vůni a v chuti (b.1/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět