Worthy Park Forsyths White 151 Proof Habitation Velier

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Worthy Park Forsyths White 151 Proof Habitation Velier

Příspěvek od tornado »

WP 151.jpg
WP 151.jpg (14.7 KiB) Zobrazeno 916 x

Worthy Park Forsyths 151 Proof White Habitation Velier

Alkohol:75,5 %
Barva:transparentní
Velikost:lahev 0,7 l šarže LL123 12:58 LBRL30355
Aroma:Divoké, zajímavé. Vyšší procenta se nezapřou, k tomuhle se musí přivonět opatrně. Čerstvý destilát, ředidlo, náznak ovocných tónů (ananas, mango), hrubé tóny zelené třtiny. Při naředí 1:1 vystoupí petrolejová syntetičnost. Aroma se výrazně zjemní a sládne. Dále se objeví kukuřice, svíravá zeleninová nakyslost a nepatrně ovocné sladkosti. Neředěné aroma se mi líbí víc.
Po odpití asi 1/5 lahve syntetičnost ustoupí do pozadí a aroma získá hutný ovocný nádech. Už to není taková industriální divočina, ale velmi příjemná nálož exotického ovoce.
Chuť:Nasládlá, se slinami sládne. Ovocný cukr, syntetičnost (ředidlo, petrolej). Na pozadí náznak meruněk. Na tak vysoká procenta je chuť překvapivě jemná. Při naředění vodou víc vyniknou ovocné tóny a chuť získává šťavnatý nádech. Osobně preferuji neředit a vychutnat si to v plné síle.
Dozvuk:Dlouhý, zanechává dojem po petrolejové syntetičnosti.
Shrnutí:Nekompromisně intenzivní kousek. Důkaz, že bílý rum nemusí být jen do mochítka. Moc lidí ho asi neocení, běžným konzumentům bych to nedoporučoval vůbec zkoušet. Mě lahev nadchla, pro milovníky vysoce esterových rumů z Jamajky je to povinná četba.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Worthy Park Forsyths 151 Proof White Habitation Velier

Příspěvek od Kobalt »

Zástupce brutální síly, já už loni ochutnával slabšího bratříčka s 57 %. Neředil jsem.
Alkohol:75,5 %
Původ:Jamaica
Aroma:Uzavřená, ne tak výrazná, málo sladké, lehká ale silná, šťavnaté ovoce, citrusy, nesladké hutné ovoce, snad techničnost.
Chuť:Silná, svíravá, citrusová, šťavnatá ale pichlavá, vysušující, šťavnatá techničnost, časem sládne.
Dozvuk:Šťavnatý, sladké citrusy, nesladké tropické ovoce, krátce intenzivní pak docela jemný a dlouhý, nasládlý, nasládle technický.
Shrnutí: Těžko hodnotitelný rum, na pití zvládnutelný ale docela silný, celkově spíše uzavřený. Na koktejly asi zase jednoduchý a drahý. Díky za ochutnání.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět