Black Stamp

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Black Stamp

Příspěvek od lalos »

Black Stamp.jpg
Black Stamp.jpg (83.64 KiB) Zobrazeno 1405 x
Info: Domácí test československých low-end rumů zastoupených Republikou Reserva, Heffronem, Professorem a rumem Black Stamp

Black Stamp je směs jamajských rumů o průměrném stáří 5 let. Tento rum je uvedený na trh moravskou likérkou Metelka. Cena rumu je cca 320Kč/0,5l.
Web:https://metelka.cz/produkt/black-stamp-rum/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:Lahev
Aroma: Sladce kořenitá, zajímavá. Třtina, badyán, kandované pomeranče.
Chuť: Sladce rumová, třešňová, výrazná. Příjemná kořenitost, výrazná medovost.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký, višně v rumu. Likérový. Sladké dřevo.
Shrnutí: Fajn rum. Z testované trojice nejdražší (pokud pro někoho hraje roli 50-100Kč), ale zároveň nejvýraznější a nejvyváženější. Navíc docela pěkná lahev a zajímavý korek, takže vyhrál i obalem. Férový rumík.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Black Stamp

Příspěvek od josé »

Web:https://metelka.cz
Alkohol:40 %
Původ:Jamajka/ČR
Velikost:lahev
Aroma:znatelná jamajská stopa, vanilka, AO dřevo. příjemné. karamel. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. jemné dřevo, karamel, šťavnaté, ovocná tropická ovocnost a také jamajská esterovost. (b.2/4)
Dozvuk:odeznívá chuť. nasládlá. karamel, sušené ovoce, třešňový kompot, skořice. (b.1/2)
Shrnutí:pití za super cenu - za 260 v akci v Kaufu/půllitrovka. z lowcostových cz/sk rumů zatím to nejlepší, co se dá najít. řekl bych, že po rozdýchání ve chvíli otevřené lahvi se zlepšil. jen škoda toho doslazování, mám rád suché rumy, ale pro běžný lid více přístupné. (b.0+/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Black Stamp

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Jamajka/ČR
RumRatings:https://rumratings.com/rum/13689-milan- ... lack-stamp
Aroma:Pomerančová marmeláda, karamel, sladká kořenitost. (87 b)
Chuť:Med, olejnatost, pomerančová kůra, karamel. V dochuti skořice a anýz. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Výborná pitelnost, skvěle vyvážený rum, sladký tak akorát, aby oslovil co nejširší spektrum zákazníků. Za cenu v akci, což bývá v Kauflandu za 260 korun za půllitrovku, nemá v současné době v poměru cena/výkon konkurenci. Díky tomu z něj doma máme opravdový daily dram. Když se objevil v Kaufu poprvé, vzal jsem jednu lahev na zkoušku a po ochutnávce jsem šel pro další čtyři, nyní se opět objevil v akci a zase jsme dokupovali, oblíbila si ho totiž i moje něžnější polovička.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Stamp

Příspěvek od Kobalt »

Jo, to je jeden z těch, co jim z etikety zmizelo slovo rum. Teď je to oficiálně a prostě Black Stamp Original :D
Přílohy
bs.jpg
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět