Pixan Solera Especial

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Pixan Solera Especial

Příspěvek od Kobalt »

pixan 8.PNG
Bez označení věku na etiketě, ale měl by být také osmiletý. Melasový pot-still rum, malé dávky, nově plněné sudy z amerického dubu a sudy, ve kterých odpočívalo červené víno z nejstaršího mexického vinařství, Casa Madero.
Vzorek z rumfestu a vzorek z adventního kalendáře (odděleno ///), také přímo porovnáváno se starou osmičkou a 15 yo.
Alkohol:40 %
Původ:Mexiko
Aroma:Hodně ovoce, lehký, svěží, plný, gumové bonbony, lehounce dřevo, lehce ředidlo. /// Hodně lehké, gumové bonbony, nasládlé, med, méně výrazné, jednodušší, lehounce alkohol.
Chuť:Plná, sladká, závan alkoholu, lak na nehty, lehké dřevo, jemný, lehce svíravý, ovoce. /// Plná, hodně sladká, ovoce, gumové bonbony, šťavnaté, jemná a plná.
Dozvuk:Sladké nahořklé ovoce,zkvašené ovoce, zvláštní sladká techničnost, hodně ovoce, bonbony, alkoholová nahořklost. /// Sladké želé, ovocně sladký, dlouhý, bonbonový.
Shrnutí:Rumfest divný, alkoholový. Kalendář dobrý, ale zbytečně sladký. Normální osmička je asi obecně lepší.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Pixan Solera Especial

Příspěvek od lalos »

Info: 50ml lahvička, kterou jsem dostal od manželky do adventního kalendáře (na neděli 5.12). Je z kolekce Rum Box.
Jedná se o mexický rum. Zrání 8 let v sudech po bourbonu a následně finish 3 měsíce v sudech po mexickém červeném víně z vinařství Casa Madero.
Web:https://www.rumpixan.com/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost: Adventní vzorek 2021
Aroma: Ostřejší, sirnatý, nasmrádlý. Nějaký odlakovač, dřevo, petrolej.
Chuť: Sladká, řídká, marshmallows, dřevo, vonná tyčinka, kadidlo, kůra.
Dozvuk: Střední, sladký, pikantní, dřevitý. Lak na dřevo.
Shrnutí: Takový trochu drsnější rum. Více dřeva a navoněného smrádku. Asi bych si zvyknul, ale aktuálně se mi do chuti netrefil. Ale to je asi tím, že to je pro mě úplně nová chuť.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět