Rum Shark 01 Uitvlugt 21 yo 1999

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Rum Shark 01 Uitvlugt 21 yo 1999

Příspěvek od Kobalt »

rs ui.jpg
Projekt Rum Shark jsem již zde představoval, jedná se o nového českého nezávislého bottlera. Všechny lahve budou neředěné, nebarvené, nedoslazované ani nedochucované. Základní řadu bude tvořit série single casků.
Rum ze zaniklé guyanské palírny Uitvlugt. Ten byl destilován v roce 1999, nalahvován jako 21 letý v síle 56 % a celou tu dobu zrál v použitém rumovém sudu. Z toho 2 roky zrál tropicky, zbytek na kontinentu. Pouze 408 lahví.
Alkohol:56 %
Původ:Guyana
Příležitost:Testování Rum Shark
Aroma:Svěží, citrusy, měkké bonbony, nasládlé, svěží ovoce.
Chuť:Lehce smrádek, citrusy, ovoce, pichlavé, nasládlé, lehce svěží.
Dozvuk:Citrusy, dřevo, svěží, hodně ovoce, lepidlo.
Shrnutí:Pitelný SC CS, spíše přímočarý, trochu jiný. Je rozhodně svůj, ale pro mě je to spíše na nastartování před ostatními Rum Sharky. Je zajímavější než Ron de Jeremy Hollywoody, jeho Velvet Revolution byla asi přeci jen lepší (ale taky má výhodu vyššího věku)
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rum Shark 01 Uitvlugt 21 yo 1999

Příspěvek od Kobalt »

https://officers-lounge.cz/prask22-11-r ... lugt-1999/
Alkohol:56 %
Původ:Guyana
Akce:PRASK 2022 11 - naslepo
Aroma:Měkké, ovoce, mandarinky, lehce med, tropické ovoce, sladká zatuchlost, jen nasládlé, lehce karamel, technicky zatuchlé.
Chuť: Jemné, tropické ovoce, vitacit, citrusy, citrony a mandarinky, trochu pichlavé, svěží, trochu sladké, šťavnaté, lehce technické.
Dozvuk: Mandarinky, citrusy, šťavnaté, trochu hrubé, svěží, výrazné, ostré citrusy, náznak techničnosti.
Shrnutí: Netradiční rum, dobrý, tohle mě baví. Citrusy, techničnost - to bývá Clarendon nebo Uitvlugt. Ale podobné rumy umí i Diamond nebo lehčí Caroni, ještě k tomu je tu i náznak agricole. Že je to Rum Shark sem nepoznal, a to ji mám doma.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět