Eminente "Aguardiente"

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2031
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Eminente "Aguardiente"

Příspěvek od tornado »

Opsáno ze stránek výrobce:
The result of intense dedication and craftsmanship, César Martí created a new style of Cuban rum for Eminente: one that draws its inspiration from 19th-century Cuban rum, recalling its richness and depth of flavours. What’s more, César Martí brought a renewed complexity to this Central Cuban rum by mastering the art of ageing and blending aguardientes. Referred to as the “soul of Cuba”, aguardientes are the most flavourful and complex sugarcane eaux-de-vie the island produces from molasses distilled to 75% ABV (alcohol by volume), which are then aged in white oak barrels that were once used for ageing whisky, blended and aged again with traditional light Cuban rum distilled to 95% ABV. The blend of aged aguardientes and light rums creates Cuban rum as we​ know it:​
The aguardiente brings the complexity and depth of aromas, ​
while the light rum adds vitality thanks to the strength of the alcohol.
Na Rumfestu 2021 se mi podařilo získat vzorky "Aguardiente" a "Traditional light Cuban rum". Porovnal jsem je v původním ABV a naředěné na cca 50%.
 

Eminente "Aguardiente"

Alkohol:75 %
Barva:transparentní
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2021
Aroma:Lehčí, nevýrazné. Zelené vegetativní tóny, suchá světlá třtina a nepatrně kakao. Působí trochu surově, ale ne nepříjemně. S vodou se objeví tóny ovocné žvýkačky a medu. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, nasládlá. Zelené syrové tóny třtiny, náznak ovocné žvýkačky a zemitost. Vyšší ABV je hodně znát, silně zahřeje ústa. S vodou zmizí ostrost a zvýrazní se zemitost.
Dozvuk:Krátký, chuť rychle odezní. S vodou je dozvuk delší.
Shrnutí:Jednodušší a přesto chuťově zajímavý kousek. ochutnávka potěšila.
Odpovědět