Kraken Black Spiced Rum

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Nethar »

kraken.jpg
kraken.jpg (21.04 KiB) Zobrazeno 10548 x
Totální černoch, tohle je už od pohledu rum jak vyšitej :-)
Kraken je spiced rum, blend z Karibiku.
Web:http://www.krakenrum.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Óóó, velmi sladký rumíček, ale hlavně krásně voňavý - skořice, totálně maximální marcipán, marcipán a pak ještě marcipán. Tohle je něčím nejspíš navoněné (spiced rum), nicméně já mám rád to, jak se tomu říká... marcipán!
Chuť:v chuti tak sladký není, ale stále je tu marcipánový podtext a je příjemně hladivý, hustý
Dozvuk:zase stejný dozvuk, tady už působí docela dost sladce, což se sice ke stylu hodí, ale je to prostě sladké :-)
Shrnutí:mezi těmihletěmi spiced rumy nerumy, na které musí mít člověk opravdu tu správnou náladu, a od kterých to chce mít jednoho doma, zaujme patrně místo na mé poličce po dopití Sailora Jerryho - ale ta nálada je většinou jenom na Vánoce, takže si asi pár let počká ;-) Jenže ten marcipán! Ten marcipán! Tohohle Krakena, ani nevím proč, jsem si vždycky představoval takového kořenitého, drsnějšího, ale opak je pravdou.
red1man

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od red1man »

Zdravím všechny! Měl sem o víkendu také šanci tenhle rum ochutnat (panák za 65 Kč, takže paráda) a přestože nejsem příznivec spiced rumů obecně, tenhle mi docela zachutnal a dokonce sem se vrátil na místo činu, abych ochutnal ještě jednou. Barvou krásně tmavý a chutí jemňoučký, sametový, krásně ovoněný a zajímavý díky těm přísadím i v chuti. Takže určitě doporučuji ochutnat pokud budete mít příležitost!

Při stejné příležitosti jsem měl šanc ještě ochutnat Cortez Ron Blanco a přestože jde víceméně o obyčejný rum, není vůbec špatný a to dokonce i samotný, i když to samozřejmě není žádná sláva a určitě se hodí více do míchaných drinků. Já cítil docela intenzivně v chuti pomeranč - pomerančovou kůru..
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:neupřesněný Karibik
Aroma:Příjemně uhlazená, sametová vůně s broušenou kůží, melasou, lesním medem, marcipánem a kávou. (85 b)
Chuť:Chuť zprvu lehce nasládlá, kávová, pendreková, v dozvuku spíš do sucha. Zakončení je hodně melasové. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Solidní kořeněný rum, o vzorek od Nethara jsem musel bojovat, protože jsem dal ochutnat přítelkyni a tu velmi zaujal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Króča »

velikost:vzorek
naslepo:NE
Aroma:lehce zastřené, koření a čokoláda s trochou dřeva
Chuť:mírně kořeněné rumové pralinky :)
Dozvuk:střední délka s trochou dřevíčka a připečenosti..pěkně hřeje a jemně odeznívá
Shrnutí:jo tohle pití bych si dokázal představit, že si občas pomlsám, ikdyž po celé láhvi netoužím..za mne lepší než Sailor..za vzorek dík Netharovi
leon_id

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od leon_id »

podobne jako ostatni, nejsem velky fanda sladkych spice rumu, ale Kraken mi byl doporucen, takze jsem malemu panaku neodolal.
musim priznat, ze jsem cekal neco ve stylu morgen/sailor/bucanero, ale vy finale jsem nebyl vubec zklaman.
lahev bych si domu neporidil, ale jako lepsi alternativu vyse zminenych po tomhle rumu v zajimave lahvy bez obav sahnete, stoji za vyzkouseni.
6,5/10
ochutnavka U palecka, Brno 5 x 0,02 za 150Kč
Ghandimaster

Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Ghandimaster »

Doufám, že nikomu nepokazím radost z Krakena ale u mě docela propadák :)
The Kraken.jpg
Naposledy upravil(a) Ghandimaster dne 18 zář 2015, 12:01, celkem upraveno 2 x.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od joy »

Asi nejsi na ty megasladke, soude aspon podle toho, co o nem pise nethar.
P.S.: to rajce me toci. Pres tapatalk to fakt nejde cist :(. Ja vim, psal, ze je to cteni ke sklenicce na dlouhe vecery, ale jak pravidelne prochazim forum, tak bych v tom mel borcus. Jeyte ze nepijes whisky - to bych te zaskrtil, kdybys to delal obdobne :D

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Ghandimaster

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Ghandimaster »

Právě myslím, že jsem ještě nedozrál do přísně suchých chutí a proto jsem se i z části vzhlédl zrovna v rumu. Možná je na tom na vině fakt, že jsem v podstatě nepil dobrou whisky a je možné, že až na takovou narazím, tak se omluvím za negace a rum zradím. Nic není nemožné. Na Krakenovi mě sere spíše ta prvoplánovost a ten agresivní marketing, než sladkost. Mám rád i sladší rumy ale co mají hlavu a patu. Spiced rumy jsem začal a ikdyž jsou mezi nima povedené kousky, tak dnes jdu jiným směrem. Tapatalk....aspoň až budeš doma večer sám nějaký zimní večer tak na tebe budou čekat moje recenze a nebudeš se nudit ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od joy »

Nevim, odkud jsi, kazdopadne v nekterych mestech se da zajit do baru ci whisky shopu a whisky vyzkouset. Dohledat, co okusit neni problem, nethar to nekde zpracoval ve vlaknu.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Ghandimaster

Re: Kraken Black Spiced Rum

Příspěvek od Ghandimaster »

Myslím, že už trochu zasíráme vlákno Krakenovi ale dobře mu tak :D Jo asi by nebyl problém něco najít ale jsem ve fázi, že rum mi stačí a budu čekat na nějakou osvícenou událost, či osvíceného kamaráda, který tu pandořinu skříňku otevře. Nebráním se ničemu ale iniciovat to nebudu. Snad se nebudu za 10 let bít do hlavy, že jsem ztratil kus života s tím blbým rumem :P
Odpovědět