Abuelo 12 yo

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Abuelo 12 yo

Příspěvek od Radek » 24 říj 2012, 10:11

Hunter píše:Proboha...Grog!? Tomu říkám házení perel...do Hradce Králové. A z Châteauneuf-du-Pape by sis udělal svařáček... :doh:
Osobně jsem byl svědkem jak v Marpeku dělali grog ze Zacapy..... pravda, stylově se třtinovým cukrem :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 24 říj 2012, 10:17

No ještě mi tady někdo tvrďte, že jste nezkoušeli při vaření použít nějakou whisky?? Já vám nevím, ale taková poctivá flákota nejlépe hovězího na vysoko, marinovaná přes noc třebas v něčem po sherry ;) A následně propečená dle gusta.. já si teda pochutnal.. zkoušel jsem to takhle s Brui 17y po pedro ximenez a byla to mňamka.. možná jsem si to namlouval, ale charakter té whisky v tom byl pěkně cítit.. a nebyl to zdaleka ojedinělý pokus podobného ražení :D a "troufám" si říct, že ani jediný zdařilý :whistle: žena si zase oblíbila "jablka na bourbonu" :doh: :lol: myslím, že rozumná dávka kvalitního alkoholu do kuchyně (a kuchaře ;) )rozhodně patří :mrgreen:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

brodequin
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od brodequin » 08 dub 2016, 14:00

Po tom, co jsem se spletl a ochutnal místo Abuela Angosturu, nedalo mi to a objednal jsem si i tento. Nemohl jsem ukončit večer se svědomím, že jsem si ho nakonec nedal. :-) Hlavně mě nalákala Hunterova recenze...takže jsem prostě musel. A nebyl jsem překvapen, že mi to tak chutnalo!
Aroma:Ten večer mě mrzelo, že jsem neměl Diplomatico a Abuelo vedle sebe a neporovnával. Ve vůni mi totiž přišlo Diplomatico téměř totožný. Ale kdo ví, kam moje nosní paměť sahá... Každopádně to byl první poznatek. Dál jsem si poznámky nedělal.
Chuť:V chuti to samé. Cítil jsem Diplomatico, akorát možná trochu čokoládovější. Rum je trochu ostřejší, přesto zároveň jemný a sladký. Velice zajímavá kombinace, díky který jsem si ho ihned oblíbil.
Dozvuk:Kořenitější, dlouhý
Shrnutí:Už vím, jakou lahev si pořídím příště! Výborný, sladší rum, který jasně doporučuji milovníkům Diplomatica, možná i Presidenta Marti 15yo. Rád bych ochutnal i Centuria verzi :roll:

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 14 dub 2016, 01:11

Původ:Panama
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladké. lehce ovocné. vanilka, mátová čokoláda. citronová kůra. kokos. po odvětrání sušše dřevité, kůže. líbí se mi. jemné (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. sladká cukrová, sirupovitá. vanilka, ananas, třešně. jemně dřevitá s trochou koření, skořice. hladká. (b.2/4)
Dozvuk:sladký. skořice, třešňové pecky z kompotu. (b.1/2)
Shrnutí:jemný, sladší a lehce nadprůměrný rum. dokážu si ho představit jako pití na celý večer. za vzorek na doplnění mezery v základním vzdělání děkuji Hunterovi. koukám na heureku a poměr cena/výkon není úplně špatný (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 13 kvě 2018, 12:52

Barva:
Web:http://www.ronabuelopanama.com/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Zpočátku nevýrazné, potřebuje chvilku, aby se projevilo. Suché, trochu kůže nepatrně podkresleno syntetičností, tmavá čokoláda, rozinky, přezrálé ovoce. Po odstání syntetičnost ustoupí.
Chuť:Lehce nasládlá, hutná. Sladká třtina, čokoláda, višně, koňakové tóny, zelená třtina. V chuťovém profilu je hodně podobná verzi 7 yo, působí ale vyzrálejší a harmoničtěji.
Dozvuk:Pozvolna bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí:Hezký, lehce nasládlý rum. O stupínek lepší než mladší verze 7 yo. Lahev doma by mě dokázala potěšit.

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 04 črc 2019, 20:15

Velikost:Miniatura 0,05l
Aroma:Plná vůně vánočního koření s vanilkou, hřebíček.
Chuť:Silně koření (nové koření?), sladká.
Dozvuk: Je pěkný a chvíli vydrží.
Shrnutí:Dobrý rum, určitě z těch lepších co jsem měl. Cena X výkon také dobře.

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 04 črc 2019, 21:33

Web:http://www.ronabuelopanama.com
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/735-r ... an-reserva
Barva:
Původ:Panama
Velikost:Miniatura o objemu 50 ml
BottleCode:L127187RA1329, 001549
Aroma:V první chvíli zaujme výrazná vůně tmavého třtinového cukru, medu a karamelu. Dále se k nosu prodírá silná vanilka, skořice, trocha sušeného a kandovaného ovoce, posléze i náznak kůže či dubového dřeva. Zpovzdálí se připomíná také něco jako tabákový list se špetkou kávy.
Chuť:Příjemně nasládlá než vyloženě sladká, přestože v tomto dosti vycházející z popisu viz výše, nepatrně olejovitá. Přidává se příznak koření na způsob vanilky, skořice, tady už i lékořice. Nechybí již dříve zmíněná kůže, káva, dubové dřevo nebo ona poznámka tabákového listu.
Dozvuk:Postupné odeznívání chutě.
Shrnutí:Velmi dobrý rum. Domnívám se, že může oslovit zvláště ty, kteří mají rádi vyzrálejší koňak. V mnoha ohledech totiž působí, jako by jej k němu vázalo pouto příbuzenské.

Odpovědět