Brugal Añejo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Brugal Añejo

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Dnes si představíme základní rum firmy Brugal, který je vyrobený z rumů starých 2-5 let a pochází z Dominikánské republiky. Patří mezi nejlevnější Karibské rumy, v Německu jsem ho pořídil za 14 €.
Web:http://www.brugal-ron.com/
Barva:
Alkohol:38 %
Původ:Dominikánská republika
Aroma:Čokoláda, karamel a trochu těkavosti ředidla, což asi zní divně a odpudivě, ale vůně je to veskrze příjemná, jen, vzhledem ke svému mládí pochopitelně, neuhlazená až trochu drsná, ale v mezích slušnosti. (83 b)
Chuť:Žádná uhlazenost, snad jen první 2 vteřiny na jazyku se zdá jemný, ale pak se jeho nevyzrálost projeví lehkým škrábáním na patře. Trochu do čokolády a kůže. (75 b)
Shrnutí:Asi nejlevnější rum z Karibiku, který jsem kdy koupil, a na běžné popíjení není vůbec špatný. Víc mi tedy voní než chutná, ale vzhledem k ceně to je odpovídající. S ohledem na poměr výkon/cena mohu doporučit k vyzkoušení. Určitě mnohem lepší volba než středoevropská "rumová" produkce.
Body:79
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brugal Añejo

Příspěvek od Nethar »

Web:http://www.brugal-ron.com/
Barva:
Alkohol:38 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano (díky ztrátě paměti, co jsem si objednal za třetí vzorek)
Aroma:Tak tohle už není ta klasická nasládlá rumová vůně. Osobně výraz "laková" moc často nepoužívám, ale tady mi to sedí. (po přečtení Hunterovy recenze možná i to ředidlo, prostě "vůně dílny/garáže")
Chuť:Zprvu se zdá nasládlá, ale pak zase spíše méně sladkosti. Hustá smetana. Dřevo.
Dozvuk:Zase v prvních momentech klasická sladká rumovitost, ale pak se vytratí a vrátí do nevýraznosti.
Shrnutí:Docela pěkně voní, v ústech mě ale nudí a v dozvuku žádná sláva. Tenhle už by mi Hunter do grogu povolit mohl ;-)
Děkuji Hunterovi i za tento vzorek. Celkově mohu říct:
Abuelo 12y - velmi jemný a dobrý rum, pokud by se podobná cenová akce opakovala, jednoznačně skvělá koupě, plnou cenu bych ale asi nedal, tolik za rumy většinou nedávám, zase tak skvostný není. Vítěz trojice.
Legendario Elixir de Cuba 7y - trochu mimo kategorie, hodně sladký, určitě by u nás doma našel své místo, v menších dávkách výborný
Brugal Añejo - průměrný rum, za těch 14 Euro v poho
Ghandimaster

Brugal Añejo

Příspěvek od Ghandimaster »

Brugal Aňejo.jpg
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Brugal Añejo

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:velký panák
Aroma:Aromatická lihovost (příjemné ředidlo), kakao a tóny ovoce. Sušší a málo sladká.
Chuť:Kakao a hořká čokoláda. Neuhlazená a ostřejší.
Dozvuk:Sladké kakao, dřevo, koření a ovoce připomínající ananas.
Shrnutí:Ostřejší a intenzivní rum, zjistil jsme, že mě opravdu baví. V téhle cenové kategorii zatím nejzajímavější rum.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Ghandimaster

Re: Brugal Añejo

Příspěvek od Ghandimaster »

To je dobře, že ho někdo ocenil. Je to skvělý rum a za 330,- to je doslova pecka. Za ty prachy se to dá nosit kde komu na kdejakou párty a nemít pocit, že házím perly sviním.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brugal Añejo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/brugal-anejo/
Alkohol:Někdo mi whisky řízl Diplomatikem. To asi sedí. Sladovitost je mírnější a sladkost také. Připomíná stejně jako Canadian Club klasické Diplomatico Reserva Exclusiva. Objevují se i bylinky. %
Chuť:Klasická rumovitost se silným náznakem bílého vína je velmi podobná a však méně výrazná a sladší a méně alkoholová. Korek.
Dozvuk:Bílé víno i aroma rumu se přenášejí z chutě do příjemně dlouhého dozvuku, který ale kazí objevující se tóny korku a vanilka.
Shrnutí:Středně těžký rum, moc nestojí, účel splní a navíc se přiblížíte chuti kanadské whisky z roku 1975. Stejně jako u ní mi ale vadí silně korkový dozvuk. Na vodu místo plachetničky super. Věc kterou u alkoholu bytostně nesnáším je to, když je hnusný.
Body:78
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Brugal Añejo

Příspěvek od tornado »

Brugal Añejo

Alkohol:38 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Lehčí. Rozinky, světlejší tóny perníku, kytičkovost, nasládlá třtina. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, nasládlá, trochu vodově řídká. Tmavší třtina, maliny, kapka medu, rozinky a náznak perníku. Po několika doušcích se na jazyku objeví decentní zázvorová pálivost.
Dozvuk:Chuť rychle ztratí tělo a zanechává nasládlý dojem po medu, rozinkách a malinách.
Shrnutí:Ta řídká chuť mi moc nesedí, ale jinak to není úplně špatný.
Odpovědět