Atlantico Private Cask

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Atlantico Private Cask

Příspěvek od Hunter »

Atlantico private Cask.jpg
Vítejte u třetího dílu čtyřdílné minisérie recenzí prémiových rumů. Po Arcane 12y Extraroma z Maurícia a Zaya Gran reserve 12y z Trinidadu a Tobaga se tentokrát podíváme do Dominikánské republiky na Atlantico Private Cask. V posledním díle nás pak čeká virtuální cesta do Panamy.
Značka Atlantico není palírnou, takže majitelé nakupují rumy od dominikánských producentů. Pod značkou Atlantico se vyrábí tři druhy rumu, jednak dnes představený Private Cask( což je blend vyrobený z malých várek stařených rumů), dále pak Reserva a bílý Platino. Výsledný blend je u Private Cask znovu uložen do sudů po bourbonu, kde ještě dozrává a sceluje se. Poté je stařen ještě metodou solera a výsledným produktem je pak směs rumů starých 15-25 let. Na trh byl uveden teprve v roce 2008.
Web:http://www.atlanticorum.com
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Aroma:Výrazná kůže, že by některé várky nakupovali do svého blendu od Ron Barcelo? Každopádně se mi ihned vybavil jejich Imperial. Krom dominantní kůže ve vůni najdeme i propolis, což je asi druhá nejvýraznější složka, v menší míře pak čokoláda a vanilka. (86 b)
Chuť:Napřed zaujme krásně jemná nasládlost, poté se chuť dál vyvíjí směrem ke koření, hlavně skořici, a je zakončena opravdu nezvykle výraznou a hřejivou dochutí, která se svou propolisovou medicínskostí blíží výrazu Angostury 1824. (92 b)
Body:89
Shrnutí:Vůně je sice pěkná, ale v této cenové kategorii jsem očekával bohatší projev. Chuť už je barvitá, vrstevnatá a největším trumfem je pak přímo excelentní dochuť. Ve výsledku a vzhledem k mému stylu hodnocení, kdy vůně je pro mě stejně důležitá, jako chuť, tak Atlantico trochu doplatilo na (ve své cenové kategorii) poněkud jednodušší vůni. Chutnalo mi víc než Zaya, ta ale měla výraznější a bohatší aroma.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
stafhaf

Re: Atlantico Private Cask

Příspěvek od stafhaf »

Od Atlantica jsem byl na předváděčce a musím potvrdit, je to perfektní rum.
leon_id

Re: Atlantico Private Cask

Příspěvek od leon_id »

Muj domaci favorit a jeden z prvnich kousku v rumotece. V barech na nej moc nenarazite, je to pomerne mlada znacka, o ktere lidi moc nevi.
Chutove na ni nedam dopustit, ma nekolik fazi a vubec nepali. Je to skvely vyzraly rum, ktery je radost popijet.
Muzu vzhledem k osobni zkusenosti a velmi slusne cene vrele doporucit.
9/10
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlantico Private Cask

Příspěvek od Kobalt »

Atlantico Private Cask

Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 4
Aroma:Sušší a méně sladká. Po Unhiqu mi přijde slabá. Trocha dřeva, kakaa a kávy.
Chuť:Sladší než ve vůni, sušší ale hutná. Hlavně sladké koření, troška dřeva.
Dozvuk:Sladká kořenitost, větrovost. Snad troška hořké čokolády.
Shrnutí:Nebyl nijak extra výrazný, je to spíše nasládlý suchý rum. Nějak výjimečný mi nepřišel, dobrý byl, ale konkurence byla veliká.
Po vychutnání Unhiqu se vracím ke stánku Rumaka, ten je ale plně zaplněn, tak pokračuju hned k vedlejšímu Atlanticu.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Atlantico Private Cask

Příspěvek od Hunter »

Už je to pěkná řádka let, co jsem měl tento rum poprvé. Když už jsem v rámci přímého srovnávacího testu s Gran Reservou sepisoval své poznámky, dám sem i nejnovější dojmy.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/67-at ... ivate-cask
Aroma:Vůně trochu uzavřená. Koření, hlavně skořice, dále tu máme kakao, včelí plástve, broušenou kůži a propolis. (85 b)
Chuť:Chuť je velmi vyzrálá, uhlazená a bohatá. Cedr, kůže, nasládlé koření, čokoláda, kakao, jemná, delikátní nasládlost javorového sirupu. Dochuť velmi dlouhá, hřejivá. (91 b)
Body:88
Shrnutí:Atlantico Private Cask mi hodně chutnal a stále i po letech chutná, a tak jsem bez vyzkoušení zakoupil lahev Gran Reservy, přišlo mi, že asi udělali jen nějaké kosmetické změny designu, ale sázel jsem na to, že kvalita bude jistě obdobná. A to jsem neměl dělat. Atlantico se vydalo cestou maximalizace zisku na úkor kvality, což mi přijde jako hodně krátkozraká politika. Přímý srovnávací test těchto dvou lahví potvrdil mé podezření, že u Gran Reservy je něco špatně. Dobrou zprávou je, že Private Cask se dá stále sehnat, a někde dokonce ještě levněji, než nový, méně kvalitní rum. Tak moc neváhejte a raději nakupte ještě ze starých zásob. Stejný dojem měl i kamarád, který také porovnával obě verze. Rozdíl je opravdu markantní.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět