New Grove 5 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

New Grove 5 yo

Příspěvek od Hunter » 14 led 2013, 08:43

Obrázek
Když se mi kolega v létě pochlubil, že bude o dovolené na Mauriciu, a jestli nechci dovézt nějaký rum, rád jsem jeho nabídky využil, projel si na internetu místní značky a vybral si 5y od firmy New Grove, což je jejich nejlepší produkt. Zrání probíhá ve Francouzských limousinských sudech a v sudech po portském. Limousinské duby jsou známé tím, že jejich dřevo obsahuje více taninu.
Web:http://www.newgrove.mu/old_tradition.php
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Mauricius
Aroma:Jako první se ozve aroma čokolády a kůže, které je silné a hutné, ale je zde i zjemňující květinovo-ovocná vůně, dokonce i lehčí závan lékořice a anýzu. (87 b)
Chuť:Na jazyku se zdá jemný, ale s menší prodlevou už nastupuje hutnost hořké čokolády, tousty, hodně opáleného dřeva, slupky z mandlí, jadérka (vnitřek pecky) třeba z meruňky. Není pochyb o tom, že pijete rum, ale opáleného dřeva je zde i v dozvuku už na můj vkus až příliš. (82 b)
Body:84
Shrnutí:Poměrně originální a zajímavý rum, který mě přesvědčil především svou vůní, uvidím, jestli mu časem přijdu ještě víc i na chuť.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: New Grove 5 yo

Příspěvek od Nethar » 27 zář 2013, 21:53

Děkuji Hunterovi i za další vzorek, který jsem si mohl odlít. Netestoval jsem naslepo, ale předem jsem si nic nečetl, takže jsem byl překvapen, když se z tého blended whisky vyklubal ve skleničce rum :-)
Web:http://newgrove.mu/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:U rumů mám mnohem větší problém popsat aroma než u whisek. Takže rumové... ale tady je to přece jenom svérázné - nakyslé citronové, snad i jablečné, prostě gumoví medvídci. Nebo možná takoví ti kyselí želé hadi. Myslím namáčení v rumu samozřejmě.
Chuť:Na rum řídký. Trochu umělohmotný, nedá se tomu říkat přímo nahořklost.
Dozvuk:Krátký, ale docela dobrý, spíš jednodušší. Zase trochu takový hořkonakyslý.
Shrnutí:Žádný amatér, ale mezi lepší rumy, které jsem pil, nepatří. Jak píše Hunter, hlavním trhákem je tady vůně, ta je hodně zdařilá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět