Diplomático Añejo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Diplomático Añejo

Příspěvek od Hunter » 08 kvě 2011, 13:50

Dnes Vám představím tmavý karibský rum Diplomático Añejo, výrobek společnosti Destilerias Unidas, který na sobě nese nápis Hecho en Venezuela.Jedná se o nejmladší rum z nabídky firmy, pokud pominu jeden bílý rum, kterému opravdu neholduju. Tento je vyrobený ze směsi rumů o maximálním stáří 4 roky, v nabídce jsou pak ještě Reserva (2-8 let) a Reserva Exclusiva (12 let).
Ron Diplomático.jpg
V nabídce se dají sehnat verze Añejo (patrně ze starších zásob ?), které jsou sedmileté, ty mají sedmičku i na etiketě, tak to má třeba topalkohol, ale všiml jsem si, že další firmy prodávají verzi, kterou sám výrobce označuje jako 4-letou, (mají na stránkách fotku lahve, respektive etikety, bez sedmičky), ale rum vydávají za sedmiletý. Tak nevím, zda mají jen neaktuální fotku, nebo špatný popisek,každopádně bych si na to dal pozor.
Diplomático Aňejo je smíchán z rumů vyrobených na kontinuálních a kotlíkových destilačních zařízeních.Získal pěknou řádku ocenění na mezinárodních soutěžích,jako 2008 - Silver Medal Concours Mondial Bruxelles, Chile,2007 - Double Gold Medal, San Francisco World Spirits Competition,2007 - Platinum Medal, World Beverage Competition, Florida a nebo 2006 - Silver Medal, International Wine and Spirits Competition.
Aňejo.jpg
A jaký je podle mého soudu?
Web:http://www.rondiplomatico.com
Aroma:Vůně je nepříliš těžká, nasládlá, lehký dotek dubu, suchá, lehce zastřená, alkoholová, poměrně mě zklamala. (72 b)
Chuť:Chuť středně plná, příjemně nasládlá, přechází do kořenitosti a ozvou se snad lehounce ořechy.
Dokončení hřejivé, středně dlouhé, příjemné. (84 b)
Body:78
Shrnutí:Vzhledem k ceně (topalkohol 479,-Kč, Excalibur dokonce jen 387,- Kč) mohu určitě doporučit.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Añejo

Příspěvek od Nethar » 02 črc 2011, 15:15

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:zvláštní vůně, není jenom sladce rumovitá, je tam nějaká mírná angreštovitá kyselost, ale působí na mě trochu nepříjemně - něco jako když zapomenutý ovocný kompot začíná mírně kvasit. Meruňky, vanilka a prostý cukr.
Chuť:Dlouhou dobu smetanově příjemná a sladce ořechová chuť, po chvíli převalování v ústech ucítíte dřevitost a náhle se změní v ostrou a kořenitou, zajímavá
Dozvuk:mírně nahořklé podání toho, co bylo předloženo v úvodní vůni
Shrnutí:bohužel nijak zvlášť mě neuchvátil, nutno říct, že jsem měl jenom dva vzorky, takže hodnocení je nutno brát s rezervou, první ochutnávka mě vcelku zklamala, ale druhý den jsem si dal znovu a celkový dojem byl mnohem lepší a význačně jsem posunul bodování vzhůru
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diplomático Añejo

Příspěvek od Marvin » 01 zář 2011, 14:47

Doporučuji vyzkoušet verzi Reserva Exclusiva (12 let) - podle mě stojí za to. Když ještě existoval v Brně Whisky shop na nám.Svobody patřil tento rum k velmi oblíbeným (neb se zde popíjela nejen whisky).

Odpovědět