Courvoisier VS Cognac

Odpovědět
Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Courvoisier VS Cognac

Příspěvek od Walter »

courvoisier-vs-cognac.jpg
Web:https://www.courvoisier.com/
Alkohol:40 %
Barva:
BarCode:3049197110076
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Lehčí, jasné, příjemně svěží. Ovoce zralé, avšak stále ještě pevné, s výraznou připomínkou hrušek a ryngle. Týž ovoce tu po chvíli máme i v podobě zavařených plodů. Zpoza toho na sebe upozorňují hrozinky, vanilka, nepatrně snad také dubové dřevo. Vše zmíněné se pak jakoby vznáší v mírném alkoholovém oparu.
Chuť:Subtilnější tělo, poněkud řidší. Oproti vůni zde dominuje nasládlost hrozinek. Projev ovoce syrového či zavařeného je značně oslaben. V závěsu nastupuje nahořklost sušených bylinek, tmavé čokolády a dřevěných uhlíků. Kolem dokola je patrná jemná větrovost.
Dozvuk:Kratší, nasládle kořenitý, nerušivě nahořklý. Později se na jazyku a patře objevuje stopa po čerstvém dubovém dřevě a mátě.
Shrnutí:Mladý koňak, jenž neurazí, ale ani nenadchne. Dá se říci, že je docela zapomenutelný. Uspokojení nacházím až u vyspělejší verze VSOP. (P. S. První čtvrtina lahve působí ostřeji a plytce. S dalším úbytkem, po přibližně 14 dnech, se vůně i chuť znatelně zakulacuje. Tady vnímám nejlepší úsek. Od druhé poloviny začíná v ústech krapet vodnatět. Škoda.)
Odpovědět