Krymskij Otbornyj X.O.

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Krymskij Otbornyj X.O.

Příspěvek od Hunter »

IMG_20131116_205523_zps3c79459e.jpg
IMG_20131116_205523_zps3c79459e.jpg (28.66 KiB) Zobrazeno 2165 x
Dnes si premiérově představíme brandy z Ukrajiny, přesněji z Autonomní republiky Krym. Dovezl jsem si ji jako suvenýr z dovolené.
Výběr brandy je na Krymu nesmírně bohatý, i v nejzapadlejším krámku narazíte na alespoň deset různých značek, ve speciálkách pak je výběr ukrajinských koňaků (ale i vín) opravdu nepřeberný.
Za nákup krom brandy stojí i vína šampaňského typu. Ceny jsou přívětivější u brandy, slušná lahev se dá koupit už v přepočtu za 80 korun českých. To nepřeháním.
Tato byla jedna z těch luxusnějších, X.O.,(nejméně 10 let) vyšla na 350,- Kč, a to jsem ji koupil v Bachčisaraji, což je místo hojně navštěvované turisty.
Věřím, že by se dala sehnat i levněji.
Ochutnal jsem už několikrát, naposledy jsem srovnával přímo s Araratem 10y Akhtamar.
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Ukrajina (Autonomní republika Krym)
Aroma:Vyzrálá, medová, klasicky hroznová vůně, něco květinových a ovocných vůní, mléčná čokoláda. Oproti Araratu 10y je sladší, líbivější, Ararat působí hutněji a víc do čokolády. (88 b)
Chuť:Chuť hroznově nasládlá, lesní med, příjemně i lehčí dřevo. Za Araratem o fous zaostává, Krymskij Otbornyj působí víc svěže, ne tak hutně, je medovější. V dochuti ovocná a medová, velmi příjemná nasládlost. (84 b)
Body:86
Shrnutí:Srovnání dvou 10y brandy z Arménie a Ukrajiny bylo velmi vyrovnané, Krymskij Otbornyj je o kousek lepší ve vůni, ale zase ztrácí lehce v chuti. Ve výsledku srovnatelné, oba za 86b. Tohle byl skvělý nákup, jedná se nejspíš o nejlepší poměr výkon/cena v kategorii brandy/koňak.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Krymskij Otbornyj X.O.

Příspěvek od Hunter »

Původ zboží se nám změnil na Rusko, cenu si netroufám odhadnout, záleží na kurzu hřivny k rublu. Navíc teď bude při cestě na Krym nutné vízum. Něco mi říká, že toto brandy už asi jen tak neochutnám...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Třeba jo. Recenzi hodíš jako obvykle na whisky.nethar.ru
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od Hunter »

Trochu oživím toto již notně zaprášené vlákno. Narazil jsem na zajímavý obchod s ukrajinskou brandy.
https://www.spiritsua.cz/brandy-1

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět