Majestat XO Solera Gran Reserva

salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: RE: Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od salam15 »

Króča píše:možná to vysvětlí složení a položka tekutý cukr , pod kterou si představuju karamel.. vzhledem k brutal tmavé barvě ho tam ale musí být opravdu mnogo ;) )
Tekutý cukr je glukozovofruktozovy sirup, to je od karamelu dost odlišné. zomba to určitě potvrdí. A kdyby ne tak mne třeba vzdělá.

Každopádně tahle brandy ke trochu divná, měla pozoruhodné složení. Už si to přesně nepamatuju, ale alkoholové složky tam byly dvě (o různé síle), pak voda a ten sirup. No a karamel je jasný.

Koupil jsem to dědovi k vánocům, tak uvidíme, co tomu řekne.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od lochness »

Aktuálne v Lidl za 13 €
Váham či to risknúť
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od salam15 »

Heleď, děda si to chválil, ale to on skoro všechno, co jsem mu koupil ;). Na druhou stranu za 13 euro to úplné zklamání být nemůže, vždycky si můžeš říct, ze za ty samý prachy sis mohl koupit bílý Havana Club a proti tomu je skoro všechno pochoutka [FACE WITH TEARS OF JOY]
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Bindt

Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od Bindt »

Kúpená v Lidli za cca 13 € ako darček, myslím, že bola spokojnosť zaručená. Brandy je v nízkej tučnej fľaši s krokovým štupľom, teda pôsobí kvázi luxusným dojmom (ďalší bod, prečo sa hodí ako darček ;) )

Brandy de Jerez Majestat XO Solera Gran Reserva

Barva:
Aroma:med, hrozno, karamel, ovocie, kvetiny, cukor, portské víno
Chuť:sladká hrejivá chuť s ľahko štipľavým koncom a drevovým nádychom
Dozvuk:krátky, málo hrejivý, trocha štipľavý
Shrnutí:výborná brandy za tú cenu, ľahko piteľná, pomerne nenáročná
Body:76
mareq

Re: RE: Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od mareq »

Dobrovolně cenzurováno.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od tornado »

Majestat XO Solera Gran Reserva

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:lahev 0,7 l / C3716070 šarže L4373T2 09:05
Aroma:Lehčí, docela příjemné. Přezrálé hrozny s kořenitostí (lékořice, kapky proti kašli), perník, pomeranč a moučkový cukr. Zblízka působí trochu hutněji a objeví se mentolová svěžest. Po odstání se zvýrazní moučkový cukr a kapky proti kašli.
Chuť:Lehká, trochu sladká, vodová s náznakem chlastovitosti (to mi docela vadí). Přezrálé ovoce, dotek připečeného těsta, rozinky, cukrový sirup, kapky proti kašli.
Dozvuk:Objeví se náznak hořkosti. Celkem rychle odeznívá chuť, sládne po medu a v úplném konci stopa po malinách a jahodách.
Shrnutí:Nezaujala mě. Mám pocit, že piju obyčejnou vínovici naředěnou lihem a doslazenou sirupem.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Majestat XO Solera Gran Reserva

Příspěvek od lalos »

Info:Koupil jsem ji v Lidlu za nějakých 250Kč. To jsem tam nemohl nechat. Aspoň na vyzkoušení.
Jedná se o španělskou brandy z Jerezu zrající a míchanou systémem solera v sudech po sherry. Ve výsledku se jedná o směs brandy, brandy „holanda“ a cukrového sirupu.
Alkohol:40 %
Barva:Brown Sherry
Velikost:Lahev
Aroma:Sirup, melasa, cukr, přezrálé hrozny, sušené datle, lékořice.
Chuť:Vodová, přeslazená. Hroznový cukr, velmi malý náznak dřeva, redukovaná švestková omáčka.
Dozvuk:Krátký, sladký, rumový bez hořkosti.
Shrnutí:Za 250Kč luxusní pití. Ano, je přeslazená, jednoduchá a narvaná cukrem, ale to je kdejaký rum taky. Není to žádná raketová věda, nákupu ale v žádném případě nelituju.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět