Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish Fine Champagne Cognac

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish Fine Champagne Cognac

Příspěvek od Hunter » 02 dub 2014, 18:19

ReacutemyMartinVSOPmaturecaskfinish_zps03b96865.jpg
Novinka z produkce Rémy Martin, která se liší od verze vložené Netharem, takže jsem založil nové vlákno.
V čem se liší?
Zde text výrobce:
Za svůj název vděčí koňak VSOP Mature Cask Finish období jednoho roku, které následuje po konečném míchání vinných destilátů (eaux-de-vie) a během něhož koňak dozrává
výhradně ve více než dvacet let starých dřevěných sudech z limousinského dubu, kterým se rozvěž říká “zrající sudy” (mature casks). Objem těchto sudů je pouze 350 litrů, díky
čemuž je kontakt mezi koňakem, dubovým dřevem a vzduchem sklepa intenzivnější. Od původního koňaku VSOP se koňak VSOP Mature Cask Finish právě tímto zráním.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Francie
Aroma:Přímo jsem srovnával s Araratem 6y Ani. Oproti Araratu je Remy Martin od první chvíle pozadu, vůně je uzavřená a nevýrazná. Je potřeba více hledat ve skle, pak se objeví
těžce ovocná, rozinková, až květinová vůně. (82 b)
Chuť:Chuť dřevitě ovocná, rozinky, kořenitost, v dochuti pak suchá, je tam znát chuť přepálených hroznů, maličko máty, v dochuti pak dost dřevitá a bohužel nahořklá. (82 b)
Shrnutí:Francie, V.S.O.P., ale žádné velké pochutnání se nekonalo. Ararat 6y Ani je živější, bohatší a zajímavější v chuti i ve vůni, a ke všemu je i levnější. Jasná výhra Arménie.
Děkuji Millemu, že mi dovezl vzorek.
Body:82
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Torrez
New-make
New-make

Re: Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish Fine Champagne Cognac

Příspěvek od Torrez » 25 úno 2019, 21:36

Alkohol:40 %
Velikost:Láhev 0,35l
Aroma:Kořenitost, dřevité, jemná sladkost. Hroznový cukr, hodně jemně květiny nebo ovoce. Kyselá zelená jablka.
Chuť:Jemně karamel, lehká kořenitost, sušší, hořké na hraně, hodně dřevité. Jablka, med. Později méně dřevité a více ovocné, bonbónová sladkost. Dozvuk nízké intenzity, ale dlouhého trvání. Jde do sladka a ovocnosti (víno).
Shrnutí:Nejprve mi vadila silná dřevitost a to dost. Ty starý zmáchaný sudy byly znát :) . Ale pak přešel do ovocna, lehké nakyslosti a nakonec je celkem příjemný. S koňaky pokračuji 8-) .

Odpovědět