Metaxa 7*

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Metaxa 7*

Příspěvek od Hunter » 10 led 2015, 18:54

Metaxa7_zps4bea524f.jpg
Barva:
Alkohol:40 %
Web:http://www.metaxa.com/
Původ:Řecko
Aroma:Těžší styl vůně, hodně medová, rozinky, čokoláda, trochu květinová, občas vykoukne pomerančová kůra. (83 b)
Chuť:Medová, decentně přepálené hrozny, uhlazená, jemná a plná. (87 b)
Shrnutí:Cenově, stářím i kvalitou je mezi 5* a 12*. V Travel Free se dá sehnat za solidní cenu. Jo, tohle je dobré pití.
Body:85
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Walter
Znalec
Znalec

Re: Metaxa 7*

Příspěvek od Walter » 26 črc 2018, 17:58

Web:https://www.metaxa.com/
Původ:Řecko
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Sladká vůně hrozinek, naložených ve velmi jemném lihu. Med a koření, z nějž se nejvíce připomíná vanilka. Dubové i exotické dřevo, náznak pryskyřice. Při hlubším nádechu na sebe upozorňuje něco málo sušených bylinek, za tím vším také troška meducíny v podobě kapek proti kašli. Příjemné, konejšivé.
Chuť:Opět zde máme sladkost, znovu v přívětivé podobě. Většinu z toho, co se projevuje ve vůni, máme i v chuti. Těžko hledat něco navíc.
Dozvuk:Dlouhý, sladce hřejivý, (...). V podstatě pozvolna se vytrácející.
Shrnutí:Co říci závěrem? Máme tady kultivovanou dezertnost pro chvíle pohody. :)

Torrez
New-make
New-make

Re: Metaxa 7*

Příspěvek od Torrez » 29 led 2019, 20:18

Velikost:Vzorek
Aroma:Kořenité, suché, med. Trochu lihově štípne.
Chuť:Silně rozinky, kořenitost, chvílemi náznaky suššího sherry. Bohatá, dobrá. Med v chuti i dozvuku, kam se v pozdějších časech prodírá hořkost ale i sherry. Dozvuk je určitě alespoň střední
Shrnutí:Až jsem to nečekal, tak mi chutná a vyhovuje. V chuti výborná, vůně by mohla být lepší. Hurá na dvanáct hvězd :)

Odpovědět