Metaxa Private Reserve

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Metaxa Private Reserve

Příspěvek od Hunter » 31 pro 2015, 18:16

Metaxa Private Reserve_zpsc7gjhd74.jpg
Pouze jednou za rok Metaxa Master Costas Raptis stvoří toto jedinečné dílo. Jen pro tenhle ušlechtilý záměr ve sklepích Metaxa House nechá otevřít sudy, ve kterých nejkvalitnější destiláty trpělivě zrály dlouhých 30 let. Pečlivě je smíchá do jediné várky, která dá vzniknout jen omezenému počtu lahví.

Metaxa Private Reservee je brandy zrající nejméně 20 let v sudech z limuzského dubu. Má unikátní lehce sladkou chuť s tónem vanilky a skořice. Mezi koňaky a brandy tvoří vlastní kategori. Tento „nápoj bohů“ poprvé připravil Spyros Metaxa v roce 1888. K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech. Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u klasických brandy.

Tolik marketingové povídání výrobce a prodejců. Pojďme se podívat, jak chutná.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Řecko
Aroma:Působí opravdu vyzrále, rozinkově sladce, čokoládová vánoční kolekce, přesněji takové ty arabesky přelité čokoládovou polevou, možná až banánky v čokoládě. K tomu sladce květinové aroma (růže), přezrálé hrozny, mírně kořenité. (87 b)
Chuť:Nádherně hebká, elegantní, uhlazeně medová. Rozinky, sladká čokoláda, dochuť až do lékořice, dokonce mi připomíná v dozvuku něco z rumů od Presidente Marti. (95 b)
Shrnutí:Pil jsem ji s kamarádem z klasických metaxáckých malých sklenek, které byly v balení nějaké jiné metaxy. Myslím, že s glencairnem bych z vůně dostal víc, uvidíme, třeba někdy příště přechutnám s lepší skleničkou. Výborné pití. Dá se sehnat už okolo 1250 korun a podle mě je to dost dobrá investice.
Body:91
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Botana
Znalec
Znalec

Re: Metaxa Private Reserve

Příspěvek od Botana » 31 pro 2015, 18:35

To vypadá dobře a cena není vůbec zlá. Máš ji doma/kde jsi ji kupoval?

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 31 pro 2015, 18:39

Pil jsem ji u kamaráda, bral ji v Makru.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 14 pro 2018, 09:07

brandy_met5.jpg
Tak jsem jako dárek na minulé vánoce daroval a nyní i ochutnal Private Reserve. Novější verzi než měl Hunter. Porovnával jsem souběžně s mladší 12* Metaxou ale popíjelo se, nedegustovalo.
Chuť:Dobrá, Metaxovitá. Takže sladká kořeněná brandy. Možná trochu vyzrálejší než 12*, zatuchlejší a výraznější, trochu méně sladká a pořád jemná.
Shrnutí:Dobrá Metaxa, dobré na večerní lenošení v křesle.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 20 srp 2019, 20:40

Info:Ze studijních důvodů se snažím doma držet vždy po jedné lahvi jiných prémiových destilátů, než jen whisky. Místo „brandy“ teď okupovala Metaxa Private Reserve kterou jsem před časem koupil v kombu s 12* jako 1+1 zdarma.
Mělo by se jednat o 20-30 let starou brandy ze tří odrůd hroznů smíchanou s archivními muškátovými víny. Vyrábí se prý jeden batch ročně.
Web:https://www.metaxa.com/
Alkohol:40 %
Barva:Mahogany
Velikost:Celá lahev
Aroma:Sladká, medová, hutně kořenitá. Muškát, nová kůže.
Chuť:Výrazně sladká, likérová. Dřevitá s kořením. Mýdlově umělá. Ledová čokoláda.
Dozvuk:Delší, sladký. Med, přezrálé hrozny, kačení mýdlo.
Shrnutí:Takto po paměti rozdíl mezi Private Reserve a 12* moc nevidím. Teda až na tu flašku, ta je parádní. Možná je trošku sušší. Celkově mi ale to koření moc nesedí. Přebíjí většinu vlivu hroznů.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět